امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ابراز نگرانی پنتاگون از تشدید تنش ها در شمال سوریه

کد خبر: 144459
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۶ قبل از ظهر -
13 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درباره تشدید تنش ها در شمال سوریه ابراز نگرانی کرد.
بر اساس این گزارش، پنتاگون مدعی شد که اقدامات نظامی از سوی تمام طرف ها در شمال سوریه ماموریت شکست گروه تروریستی داعش را تهدید می کند.
وزارت دفاع آمریکا در عین حال تمام طرف ها را به کاهش تنش ها در شمال سوریه دعوت کرد.
این در حالی است که رئیس جمهور ترکیه از گسترش عملیات نظامی غیر قانونی این کشور در سوریه و عراق خبر داد.
«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور در اولین فرصت با تانک ها و تجهیزات نظامی خود وارد سوریه و عراق می شوند تا مقرهای تروریست ها را نابود کنند.
رئیس جمهور ترکیه در ادامه افزود که عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه و شمال عراق تنها به یک عملیات هوایی محدود نمی‌شود و می‌تواند وارد فاز درگیری زمینی نیز شود.
اردوغان، که اقدامات غیر قانونی کشورش از سوی دولت دمشق مورد اعتراض شدید است، افزود که تصمیم گیری در خصوص تعداد نیروهای زمینی مورد استفاده در این عملیات، بر عهده مقامات ذی صلاح، وزارت دفاع و رئیس ستاد مشترک ترکیه است. وی تاکید کرد: ما رایزنی ها را انجام می دهیم و سپس گام ها در این رابطه برداشته می شود.
رئیس جمهور ترکیه پیشتر عمل نکردن روسیه به تعهدات خود در سوریه را بهانه تجاوز تازه به خاک این کشور عنوان کرد. روسیه و ترکیه اکتبر سال ۲۰۱۹ یادداشت‌تفاهمی ۱۰ بندی امضا کردند که از بندهای مهم آن استقرار واحدهای پلیس نظامی روسیه و سرویس مرزی سوریه در مناطق مرزی سوریه و تسهیل خروج شبه‌نظامیان کُرد از این مناطق تا ۳۰ کیلومتری مرزهای ترکیه است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری