امروز سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت تعاون و شهرداری تهران با هدف نوسازی بافت فرسوده

کد خبر: 144912
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶ بعد از ظهر -
4 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش ایرنا، تفاهم‌نامه مشترک همکاری برای نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهر تهران امروز (چهارشنبه) با حضور «سید صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و «علیرضا زاکانی» شهردار تهران در ساختمان وزارت کار امضا شد.
در این آیین «مهدی مسکنی» معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از امضای این تفاهم‌نامه را تحقق هدف سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد ایران عنوان کرد.
۴۵۶۰ هکتار بافت فرسوده در تهران
«علیرضا زاکانی» شهردار تهران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه تهران ۷۰ هزار هکتار مساحت دارد، گفت: از این رقم ۱۲ هزار هکتار ناپایدار و ۴۵۶۰ هکتار در بافت فرسوده و ناپایدار قرار دارد که با توجه به مخاطرات طبیعی مانند زلزله و سیل ضرورت دارد با اولویت نوسازی در این بافت‌های فرسوده انجام شود.
وی افزود: تفاهم‌نامه امروز با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گام اول ۵ هزار واحد فرسوده نوسازی می‌شود و مهم‌ترین بستر آن شکل‌گیری تعاونی‌های محله‌محور است.
شهردار تهران خاطرنشان کرد: بافت‌های فرسوده بیشتر در منطقه ۱۲ شهرداری و سپس مناطق ۱۵، ۱۶، ۱۳، ۱۴، ۱۰، ۱۱ و ۹ قرار دارد، همچنین برخی از بافت‌های فرسوده به صورت پراکنده در مناطقی مانند ده ونک، ده کن، اسلام‌آباد و دره فرحزاد قرار گرفته‌اند.
زاکانی بر عرضه محصولات مشاغل خانگی نیز تاکید کرد و گفت: نمایشگاه‌های محله‌ای برگزار می‌شود.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری