امروز چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

بلژیک – کانادا/ شیاطین و یک مهمان جدید/ کانادا در پی اولین گل و اولین امتیاز

کد خبر: 144575
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۵ قبل از ظهر -
6 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


امشب از ساعت ۲۲:۳۰ در ورزشگاه احمد بن‌علی شهر الریان در دیداری از گروه F جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر تیم ملی بلژیک تیم سوم دوره گذشته به مصاف کانادا خواهد رفت.
بلژیک؛ این مرتبه فینال؟
آنقدر گفتند بلژیک ستاره دارد و باید قهرمان جام‌جهانی شود که توقع‌ها از شیاطین‌سرخ اروپا بالا رفت. با این حال در دوره قبلی با این وجود که قهرمان نشدند، بهترین خط حمله را داشتند و در بهترین جایگاه‌شان در تاریخ جام‌جهانی قرار گرفتند. مارتینس آنقدر عملکرد خوبی داشته که یک دوره دیگر هم به او فرصت خودنمایی بدهند. بلژیک را می‌توان باز هم در بین مدعیان قهرمانی قرار داد. اگرچه در یورو ۲۰۲۰ هم عملکرد خوبی نداشتند، ولی تیمی که ستاره‌هایی مثل دبروینه و آزار را دارد و در خط حمله هم چند بازیکن گلزن دارد، می‌تواند هر لحظه همه را غافلگیر کند.
کانادا؛ اولین‌ها در قطر ۲۰۲۲
از کونکاکاف به جام‌جهانی رسیدن شاید از خیلی قاره‌های دیگر ساده‌تر باشد، اما سال‌ها کانادا زیر سایه تیم‌هایی مثل مکزیک، آمریکا و حتی کاستاریکا و هندوراس و جامائیکا قرار گرفت. با این حال تغییر نسل و حضور پسران مهاجری که در فوتبال استعداد خوبی داشتند باعث شد تیم ملی کانادا بهتر از قبل شود. اعتماد به هردمن جوان و کم‌تجربه هم باعث شد تا قرمزها پیشرفت کنند و حالا به‌عنوان صدرنشین کونکاکاف در جام‌جهانی هستند. صعود برای‌شان دشوار خواهد بود، ولی شاید زدن اولین گل در جام‌جهانی و کسب اولین امتیاز ایده‌آل باشد.
آخرین جدالبلژیک و کانادا تابه‌حال در هیچ دیداری به صورت رسمی یا دوستانه به مصاف هم نرفته‌اند.
آمار بازی۱) یکی دیگر از اولین‌ها را امشب در ورزشگاه احمد بن‌علی خواهیم دید. بلژیک در نخستین دیدار تاریخش به مصاف کانادا خواهد رفت.۱۳) بلژیک ۱۳ مرتبه به جام‌جهانی راه پیدا کرده است. شیاطین‌سرخ اروپا که ۲ مرتبه در نیمه‌نهایی حاضر بوده‌اند، دوره قبل با قرار گرفتن در رده سوم به بهترین جایگاه‌شان رسیدند.۳۶) افت فوتبال کانادا آنقدر طولانی شد که این تیم برای حضور در جام‌جهانی ۳۶ سال حسرت کشید. کانادا هیچ‌گاه در تاریخ جام‌جهانی پیروز نشده است و جام‌جهانی ۱۹۸۶ را با ۳ باخت ترک کرد.۱۶) بلژیک در جام‌جهانی ۲۰۱۸ موفق شد ۱۶ مرتبه به گل برسد. ۱۰ بازیکن مختلف بلژیک برای این تیم در جام‌جهانی گذشته گل زدند.۰) کانادا نه تنها در جام‌جهانی بردی نداشته، بلکه در حضور قبلی در جام‌جهانی ۱۹۸۶ یک گل هم نزده.
مصدومان و محرومانروملو لوکاکو ستاره خط حمله بلژیک تنها مصدوم این تیم برای بازی نخست است. کانادا بدون مصدوم به استقبال این بازی آمده.
ترکیب احتمالی دو تیمبلژیک: کورتوا، دندونکر، آلدرویرلد، ورتونگن، مونیه، تیلمانس، ویتسل، کاراسکو، ادن آزار، دبروینه و باتشوایکانادا: بوریان، جانستون، ویتوریا، میلر، لاریئا، هاچینسون، یوستاکیو، دیویس، بوچانان، لارین و دیوید

 Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری