امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

تیم ملی باید پرسپولیسی بازی کند/ خداکند کی‌روش اشتباهات مرگبارش را تکرار نکند/ باید دست این تیم ملی را گرفت تا از زمین بلند شود

کد خبر: 145050
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷ بعد از ظهر -
13 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


حمید درخشان، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در گفتگو با خبر ورزشی، درباره دیدار تیم ملی مقابل انگلیس و حواشی این دیدار، همچنین بازی مقابل ولز اظهاراتی را مطرح کرد:
انتظار شکست ۶ بر ۲ تیم ملی مقابل انگلیس را داشتید؟
اصلاً باور نمیکردم چنین اتفاقی بیافتد. شاید پیش خودم می‌گفتم به این تیم می‌بازیم اما نه با ۶ گل! مشکلات روحی و روانی که در این مدت دور و بر تیم ملی بود را هم نباید فراموش کنیم.
تیم را از نظر فنی چطور دیدید؟
همانطور که خیلی‌ها گفتند، چینش اولیه تیم ما غلط بود که ما از بازیکن‌هایی در ترکیب اصلی استفاده کردیم که مدتی بود در آن پستها بازی نمی‌کردند.
کدام بازیکنان؟
نمی‌خواهم به اسامی‌آنها اشاره کنم. چون الان فقط باید به این تیم روحیه داد. اسم بردن از بازیکن دردی از این تیم دوا نمی‌کند بلکه باید این تیم را دوباره از زمین بلند کرد. باید دستمان را دراز کنیم و آنها را به سمت بازی با ولز هول بدهیم.
سبک بازی دفاعی تیم ملی چقدر به این شکست سنگین کمک کرد؟
ای کاش ما از ابتدا با دو مهاجم بازی میکردیم! ای کاش! من نمیدانم چرا برخی از مربیان علاقه دارند با یک فوروارد بازی کنند؟ پرسپولیس خودمان را مثال می‌زنم که خودم در آن تیم فوتبال بازی می‌کردم یا تیم ملی همان زمان‌ها! وقتی ما با دو مهاجم به میدان می‌رفتیم حریف ناخودآگاه عقب می‌ایستاد تا مبادا گل بخورد. وقتی با یک مهاجم به میدان می‌رویم عملاً شانس خودمان برای رسیدن به گل را کم می‌کنیم و در نقطه مقابل این اجازه را به حریف می‌دهیم که یکی دو مدافعش آزادانه به خط هافبک شان اضافه شوند. این فشار در نهایت روی خط هافبک و دفاع ما می‌آید و نتیجه‌اش این می‌شود که جلو تیم قدرتمندی مثل انگلیس ۶ گل می‌خوریم.

شما مخالف حضور کی‌روش بودید و می‌گفتید اسکوچیچ باید تیم ملی را به جام جهانی می‌برد. به نظرتان این جابجایی تا چه اندازه اشتباه بود؟
ما باید امروز از تیم ملی حمایت کنیم تا از زمین بلند شود. امروز دیگر وقت صحبت کردن از چرایی برگشتن کی‌روش نیست. باید مربی تیم ملی مان را تا آخرین لحظه ای که در این جام حضور دارد حمایت کنیم و بعد از آن فرصت برای انتقاد زیاد است. گرچه امیدوارم کی‌روش در بازی مقابل ولز اشتباهات بازی قبل را تکرار نکند.
چطور؟
من مسابقه دو تیم دیگر گروه مان را کاملاً زیر نظر گرفتم و متوجه شدم با دو حریف گردن کلفت بازی داریم. اگر بخواهیم بازهم اشتباهات مرگبارمان در بازی قبل را تکرار کنیم باز هم فوتبال مان تحقیر میشود.
چطور می‌توان از ولز امتیاز گرفت؟
باید مسیر چپ و راست تیم ولز را ببندیم. یعنی نفر راست مان که حالا صادق محرمی‌است یا رامین رضاییان بعلاوه نفر چپ مان که مشخص نیست چه کسی بازی می‌کند باید مسیر کانال‌های کناری را کاملاً ببندند. البته امیدوارم عزت اللهی هم در این بازی از اول در ترکیب باشد. اشتباه مرگباری که کی‌روش انجام داد. یکی هم اینکه خط هافبک مان باید جلوی ۱۸ قدم دیوار بکشد.در این صورت می‌توانیم با دو فوروارد نوک بازی کنیم. طارمی‌نوک باشد و آزمون مهاجم در سایه. با این روش می‌توان تا حدی ولز را از دزوازه مان دور نگه داریم. در این صورت می‌توانیم از حریف امتیاز بگیریم. چه بسا با کمی‌شانس سه امتیاز اول مان را هم بگیریم و تلخی شکست اول را از بین ببریم.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری