امروز پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

روسیه به انتقاد ترکیه واکنش نشان داد

کد خبر: 145454
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲ قبل از ظهر -
5 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز سه‌شنبه درباره تهدیدهای ترکیه به انجام عملیات زمینی در شمال سوریه گفت: «از همه طرف‌ها در شمال سوریه می‌خواهیم خویشتن‌داری نشان دهند. همه باید از اقدامات بی‌ثبات‌کننده در سراسر سوریه خودداری کنند».
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، پسکوف طی نشست خبری در کرملین با بیان اینکه روسیه به تعهداتش ذیل توافق سوچی عمل کرده، توضیح داد: «در رویکردهای روسیه و ترکیه در خصوص اجرای تعهدات توافق سوچی که مورد بحث سران دو کشور است، همواره اختلاف نظر وجود دارد».
وی در ادامه اظهار داشت: «ما نگرانی‌های ترکیه در مورد تضمین امنیت [مرزهای جنوبی خود] را درک کرده، به آن احترام می‌گذاریم و این را حق قانونی آنها می‌دانیم».
این در حالی است که «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه نیروی زمینی ترکیه شامل تانک‌ها و پیاده نظام به زودی وارد شمال سوریه می‌شوند، گفته بود عملیات نظامی علیه شبه‌نظامیان کُرد را تشدید می‌کنند.
سخنگوی کرملین در بخش دیگری از صحبت‌هایش در واکنش به بیانیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره حملات اخیر به نزدیکی نیروگاه اتمی «زاپروژیا» واقع در جنوب اوکراین، گفت: «متاسفیم که آژانس اتمی اختیاری برای نام بردن از مسئول حمله به نیروگاه ندارد».
به نوشته اسپوتنیک، پسکوف همچنین افزود: «بیانیه آژانس اتمی را در مورد تهدیدی که گلوله‌باران نیروگاه اتمی زاپروژیا دارد، مثبت ارزیابی می‌کنیم. اما باید از اوکراین خواسته شود تسلیحات سنگین خود را از منطقه اطراف نیروگاه  خارج کرده و حملات را متوقف کند».
روز دوشنبه بود که آژانس اتمی با هشدار درباره آسیب‌هایی که به ساختمان ذخیره‌سازی پسماندهای رادیواکتیو در نیروگاه اتمی زاپروژیا رسیده، گفت اوکراین این بار از فاجعه گریخت.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری