امروز پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

سازمان پیمان امنیت جمعی: حمایت ناتو از اوکراین، مناقشه را گسترش می‌دهد

کد خبر: 144966
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰ بعد از ظهر -
17 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی امروز (چهارشنبه) گفت، ممکن است حمایت ناتو از اوکراین، به گسترش و تشدید مناقشه تبدیل شود، زیرا کشورها در آن شرکت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، استانیسلاو زاس، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی در نشست این سازمان در ایروان گفت: حمایت گسترده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و دیگران از اوکراین احتمال گسترش مناقشه را زیاد می‌کند، از جمله با درگیر شدن دیگر کشورها.
او گفت، اعضای ناتو  در حال تقویت قوای نظامی شرق اروپا بوده، زیرساخت‌های نظامی را بهبود بخشیده، به مرزهای مسئولیت سازمان پیمان امنیت جمعی نزدیک شده و چالش‌های مضاعفی از جمله برای این سازمان ایجاد می‌کنند.
از آغاز حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، کشورهای غربی کمک‌های متعددی در حوزه‌های انسانی، نظامی و مالی به اوکراین کرده‌اند.
حمایت از ارمنستان
او همچنین بیان کرد که سران این سازمان در نشست خود بر سر اقدامات مشترک برای حمایت از ارمنستان در مقابل جمهوری آذربایجان توافق کرده‌اند.
زاس در این نشست گفت: این سازمان بر اساس پیشنهادها و نتیجه‌گیری‌های هیئت نظارت خود، بر سر پیشنویس اقدامات مشترکی در حمایت از ارمنستان، به توافق کلی رسیده است.
وی افزود، تلاش‌های ارمنستان و دیگر شرکت‌کنندگان برای دستیابی به توافق صلح، اجرای قانون در مرزها و رفع انسداد ارتباطات حمل‌ونقل، نقش مثبتی در منطقه قفقاز دارد.
زاس گفت، در عین حال، تنش‌ها و شلیک‌های مکرر همچنان در مرز آذربایجان و ارمنستان گزارش می‌شود.
دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: سه جلسه فوق‌العاده شورای امنیت جمعی – در ماه‌های مه، سپتامبر و اکتبر سال جاری – به بحث درباره تهدیدات مطرح‌شده در این زمینه برای ارمنستان اختصاص داشت.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری