امروز پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

صدور مجوز برای امضای موقت موافقتنامه حمل و نقل هوایی بین ایران و نیجریه

کد خبر: 145515
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰ بعد از ظهر -
6 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


هیئت وزیران در جلسه صبح امروز خود به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، با صدور مجوز برای امضای موقت موافقتنامه حمل و نقل هوایی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نیجر، موافقت کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در راستای گسترش مناسبات تجاری، بازرگانی و سیاسی با کشورهای آفریقای جنوبی و به منظور برقراری روابط در حوزه حمل و نقل هوایی دوجانبه با کشور نیجر از طریق راه اندازی پروازهای باری و مسافری، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه حمل و نقل هوایی بین دولت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نیجر اقدام نماید.

اصلاح مصوبه تعیین هزینه خدمات ثبت نام داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۴۰۲

هیئت وزیران با هدف تأمین نظر مجلس شورای اسلامی و رفع ایراد و مغایرت قانونی موجود در مصوبه مربوط به تعیین هزینه خدمات ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور در سال ۱۴۰۲، با پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور مبنی بر اصلاح مصوبه مذکور موافقت کرد.

بر این اساس، بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی پرداختی به منظور خرید تجهیزات و ماشین آلات تخصصی برای ارتقای کیفی برگزاری و اجرای آزمون ها، در طول برنامه هفتم توسعه از محل اعتبارات مصوب مربوط انجام می شود.

 آیین نامه اجرایی مربوط به تهاتر وکیوم باتوم برای تأمین قیر دستگاه های اجرایی ذینفع اصلاح شد

هیئت وزیران به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس جمهور درخصوص اصلاح آیین نامه اجرایی بند (ز) اصلاحی تبصره (۱) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور درخصوص تهاتر وکیوم باتوم برای تأمین قیر دستگاه های ذینفع را به تصویب رساند.

به موجب اصلاح آیین نامه فوق، دستگاه های اجرایی موظفند هزینه های تبدیل مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) به قیر یا خاکپوش (مالچ) را از محل اعتبار مصوب مربوط خود تأمین نمایند.

 دولت آیین نامه مدیریت،‌ بهره برداری، احداث و توسعه فرودگاه‏های غیر نظامی را اصلاح کرد

دولت در راستای تأمین نظر مجلس شورای اسلامی و به منظور رفع مغایرت قانونی در آیین نامه مدیریت، بهره برداری، احداث و توسعه فرودگاه های غیرنظامی، پیشنهاد اصلاح این آیین نامه را به تصویب رساند.

به موجب اصلاحیه یاد شده، نشریه اطلاعات هوانوردی، نشریه ای است که بر اساس قوانین و مقررات مربوط منتشر می شود و در بردارنده اطلاعات هوانوردی موضوع ضمیمه (۱۵) کنوانسیون بین المللی هواپیمایی کشوری (کنوانسیون شیکاگو ۱۹۴۴) است.

همچنین بهره بردار فرودگاه، بالگردگاه (هلی پورت)، بالگردنشین (هلی پد)، عرشه بالگرد،‌ مالک باند، ‌پایگاه (سایت پروازی و پایگاه (سایت) ورزش های هوایی غیرنظامی ملزم به پرداخت هزینه انجام ممیزی، بررسی مدارک، مطالعات هوانوردی و ارزیابی ایمنی، صدور،‌ تمدید،‌ تعلیق یا لغو مجوز یا گواهینامه فرودگاهی یا سایر خدمات دریافتی از سازمان، مطابق با تعرفه های مصوب هیئت وزیران می باشد.

انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری