انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مقامی که ایران از دست داد؛ اولی برای عربستان یا ژاپن؟

کد خبر: 145115
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۳ بعد از ظهر -
3 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


برتری دو بر یک عربستان در برابر آرژانتین یک شگفتی نبود. عربستان خوب بازی کرد و در نهایت مزد برتری خود را با نتیجه دو بر یک گرفت. زمانی می‌شود از این بازی به عنوان شگفتی یاد کرد که تیم فقط دفاع کند  و دردفاع کردن خوش شانس باشد و روی دو اتفاق و انتقال به گل برسد. دیدید که عربستان از همان شروع بازی چهره تهاجمی به خود گرفت و حتی به خاطر این سبک از بازی در نیمه اول بارها و بارها به تیم ملی آرژانتین موقعیت داد و دروازه اش از روی نقطه پنالتی باز شد و دو گل دیگر توسط کمک داور ویدوئویی مردود اعلام شد.
عربستان در نیمه دوم بهتر از نیمه اول بازی کرد و بیشتر از ۴۵ دقیقه اول دست به حمله زد و این طبیعی بود چرا که نتیجه را یک بر صفر عقب بود. این بدین معنی بود که عربستان به شکست یک بر صفر در برابر آرژانتین قانع نبود و تلاش کرد بازی را به سود خود به پایان ببرد و این کار را انجام داد. به واقع شاگردان رنار در نیمه دوم با نیت پیروزی بازی کردند نه حفظ نتیجه که از سوی خیلی‌ها قابل درک بود و حتی عربستان با شکست یک بر صفر در برابر مسی و همبازیانش تحسین می‌شد.
امروز یک نتیجه جالب دیگر تکرار شد. ژاپن هم از باخت یک بر صفر در برابر آلمان پیروزی دو بر یک ساخت. ژاپنی‌ها هم مثل عربستان بازی کردند. هوشیار و منطقی و رو به جلو. آنها این طور نبودند به لاک دفاعی بروند و برای پیروزی تنها به دنبال انتقال باشند. این سبک از بازی‌ها یک پیام از سوی فوتبال آسیا به جهانیان دارد. ما دیگر دفاع نمی‌کنیم. پا به پای شما بازی می‌کنیم و سعی می‌کنیم برنده باشیم. به طور حتم باور شکست تیم‌هایی چون آرژانتین و آلمان به تیم‌های عربستان و ژاپن القاء و تمرین شده بود و گرنه چنین پیروزی‌هایی مقدور نبود.
ایران اما در همان سبک قدیم مانده است. دفاع در برابر تیم‌های بزرگ و گلزنی از روی انتقال. ما به خاطر این سبک از بازی و شکست در برابر انگلیس جایگاه اولی خود را در فوتبال آسیا از دست می‌دهیم و در ادامه به شرطی صعود به دور دوم بازی‌ها نصیبمان می‌شود که دست از فوتبال دفاعی برداریم. کمی شجاع و تهاجمی بازی کنیم. ژاپن یا عربستان به زودی به تیم اول آسیا تبدیل می‌شوند. هر چند کره ای‌ها هم در رویایی بازی‌های خوب و نتایچ عالی در جام جهانی دوحه هستند. Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری