امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مولداوی سفیر روسیه را احضار کرد

کد خبر: 145588
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰ بعد از ظهر -
9 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اینتل ریپابلیک، وزارت خارجه مولداوی امروز چهارشنبه سفیر روسیه در این کشور را در رابطه با قطع برق در مولداوی به این وزارتخانه احضار کرد.
در حالیکه حملات گسترده روسیه به زیرساخت های اوکراین، قطع برق در این کشور را به دنبال داشته است. مولداوی نیز به دنبال حملات روسیه به زیر ساخت های اوکراین، در حال تجربه مشکل مشابهی است و برق برخی از مناطق این کشور از جمله پایتخت آن قطع شده است. در این میان رئیس جمهور مولداوی انگشت اتهام را به سمت روسیه نشانه رفته و روسیه را عامل خاموشی ها در این کشور معرفی کرده است.
مقامات مولداوی امروز چهارشنبه اعلام کردند که به علت بمباران نیروگاه های اوکراین از سوی روسیه، برق نیمی از شهرهای کشور قطع شده و این مناطق در خاموشی به سر می برند.
شرکت انتقال برق اوکراین نیز در همین راستا اعلام کرد که تمام نیروگاه های برق اوکراین، به جز سه نیروگاه هسته ای این کشور، به درجاتی دچار آسیب شده اند. از سویی «دنیس شمیحال» نخست وزیر اوکراین نیز در این باره اعلام کرد که تقریباً ۵۰ درصد از سیستم انرژی این کشور از کار افتاده است.
مولداوی به دلیل تامین برق خود از اوکراین، به شدت از حملات اخیر روسیه به زیر ساخت های اوکراین متاثر شده است. این کشور هم مرز با اوکراین، اخیراً با قطع برق در برخی شهرهای خود روبرو بوده است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری