امروز سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

نوسازی ۵۰۰۰ واحد مسکونی در بافتهای فرسوده تهران کلید خورد

کد خبر: 145225
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴ بعد از ظهر -
7 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


با امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شهرداری تهران، ۵۰۰۰ واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده تهران، توسط تعاونی‌های محلات مورد به‌سازی و نوسازی قرار خواهند گرفت.

به گزارش ایسنا، سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با شهرداری تهران اظهار کرد: تفاهم نامه مذکور با اهداف اجتماعی ترویج و تحکیم مشارکت عمومی، کمک به اهداف توسعه بخش تعاون تحقق سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون در تولید ناخالص ملی، احیا، بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری برای ایجاد مسکن مناسب در محلات با محوریت تعاونی ها به امضا رسیده است.در چند ماه گذشته با همکاری شهرداری و معاونت شهرسازی و سازمان نوسازی شهر تهران مفاد تفاهم نامه آماده شد و اساسنامه تعاونی های مسکن محلات مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: وزارت کار به وزارت مردم تعبیر می‌شود، شهرداری هم خانه مردم است و هر دو بنا داریم در راستای خدمت به مردم این طرح را دنبال کنیم، این تفاهم نامه گام بلندی در راستای توسعه تعاون به منظور ساماندهی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده شهری است و به موجب آن هم مشارکت مردم به کار گرفته می‌شود و هم تسهیلات و منابع بانکی و منابع عظیمی که در اختیار شهرداری قرار دارد مورد استفاده قرار می گیرد.مرتضوی گفت: امیدواریم این تفاهم‌نامه به برون رفت از مشکلات موجود در حوزه بافت‌های فرسوده منجر شود و به اجرای نهضت ملی مسکن در راستای خانه دار کردن مردم کمک کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه امضای تفاهم نامه در جمع خبرنگاران نیز اظهار کرد: مراد از امضای تفاهم نامه توسعه بخش تعاون در اقتصاد ملی است. اقتصاد ایران بر سه محور دولتی، خصوصی و تعاونی بنیان نهاده شده و باید ۲۵ درصد از اقتصاد کشور مشمول بخش تعاون شود. با تفاهم نامه امروز تشکیل تعاونی‌های مسکن در محلات کم برخوردار و بافتهای فرسوده کلان شهر تهران در دستور کار قرار می گیرد.
وی گفت: به موجب این تفاهم نامه ۳۵۴ محله مشمول طرح شده و بر این اساس ۳۵۴ شرکت تعاونی تشکیل خواهد شد، همچنین منابع اختصاص یافته منابع تلفیقی است و مواردی همچون تغییر کاربری، تراکم، نوسازی معابر و فضای سبز بر عهده شهرداری تهران است. بحث تامین تسهیلات نیز از طریق منابع نهضت ملی مسکن بانک و منابع در اختیار شهرداری است و بانک توسعه تعاون نیز به کمک خواهد آمد.
به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، طبق پیش بینی اولیه در گام نخست ۵۰۰۰ واحد مسکونی مورد نوسازی و بهسازی قرار می گیرند و از طریق تشکیل ۳۵۴ تعاونی محلات به توسعه بخش تعاون و خانه دار کردن مردم کمک می شود. آورده مردم نیز پس از محاسبه هزینه تمام شده و یکپارچه سازی و اختصاص ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی، گام به گام در این پروژه وارد خواهد شد.انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اخبار مرتبط
اشتراک گذاری