امروز سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

پوتین وضعیت ویژه اقتصادی روسیه را تمدید کرد

کد خبر: 145293
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۱ بعد از ظهر -
3 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، بر اساس فرمان «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه که روز چهارشنبه منتشر شد، وضعیت ویژه اقتصادی این کشور برای تضمین ثبات مالی در حوزه مقررات ارزی تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۳ تمدید شد.
مجموعه‌ای از احکام در مورد اقدامات ویژه اقتصادی در واکنش به تحریم‌های روسیه در ماه فوریه تا مارس سال جاری صادر شد.
این حکم ابتدا قرار بود در ۳۱ دسامبر سال جاری منقضی شود اما اکنون تا پایان سال ۲۰۲۳ تمدید شده است.
همزمان با تمدید اقدامات ویژه اقتصادی در روسیه، نخست وزیر این کشور نیز اعلام کرد که اقتصاد کشورمان به رغم درگیری نظامی در اوکراین و تحریم‌های گسترده غرب، آسیب اندکی متحمل شده است. «میخائیل میشوستین» نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه در اعلام شاخص‌های اقتصادی این کشور گفت بر اساس برآوردهای اولیه، تولید ناخالص داخلی روسیه ممکن است تا پایان سال کمتر از ۳ درصد کاهش یابد.
نخست وزیر روسیه در ادامه تاکید کرد که کاهش مشخصی (تولید ناخالص داخلی) در شرایط تکامل یافته اجتناب ناپذیر بود. اقتصاد به زمان برای تغییر نیاز دارد. اگر داده‌های تولید ناخالص را با پیش بینی‌های انجام شده در شش ماه اول سال مقایسه کنیم، ارقام بدست آمده بسیار بهتر است. میشوستین یادآور شد که بنا به پیش بینی برخی کارشناسان ارقام تقریباً دو رقمی برای کاهش احتمالی تولید ناخالص داخلی روسیه برآورد شد.
نخست وزیر روسیه در عین حال تاکید کرد: «اینکه (کارشناسان) بدبین مرتکب اشتباه شده اند پیش از این مشخص شده بود.بنا به پیش‌بینی‌های اولیه ما، احتمالاً به رقم کمتر از ۳ درصد کاهش در تولید ناخالص داخلی خواهیم رسید.»Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری