امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

۱۰۰ میلیارد دلار از دارایی ایلان ماسک دود شد

کد خبر: 144907
زمان انتشار: ۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۹ بعد از ظهر -
9 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرنگار مهر به نقل از بلومبرگ، در سال ۲۰۲۲ ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و بنیانگذار شرکت خودروسازی تسلا، صد میلیارد دلار از دارایی‌اش را از دست داده است. این سنگین‌ترین سقوط دارایی یک نفر طی یک بازه‌ای ساله در تاریخ ثبت دارایی ثروتمندان جهان به شمار می‌رود.
دارایی ایلان ماسک هم اکنون ۱۶۹.۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود که همچنان وی را در صدر ثروتمندترین افراد جهان قرار می‌دهد.
سقوط بی‌سابقه دارایی این ثروتمند جهانی به دلیل بحران‌هایی است که شرکت تسلا طی ماه‌های اخیر با آن روبرو بوده است. از این جهت بحران در تسلا روی دارایی‌های ماسک اثر گذاشته که بخش قابل توجهی از دارایی وی را سهام تسلا تشکیل می‌دهد.
طی هفته‌های گذشته شرکت تسلا حدود ۴۰۰ هزار دستگاه از تولیدات خود را برای رفع نقص فنی به نمایندگی‌ها فرا خوانده و در مجموع طی سال جاری ۳.۷ میلیون خودروی معیوب را برای تعمیر راهی نمایندگی‌ها کرده است.
در معاملات اخیر ارزش سهام تسلا باز هم منفی شد و ۶.۸ درصد پایین آمد. هم‌اکنون هر سهم تسلا ۱۶۷ دلار و ۸۷ سنت دادوستد می‌شود که پایین‌ترین میزان در دو سال گذشته است. به طور کلی از ابتدای سال جاری تاکنون ارزش سهام تسلا بیش از ۵۰ درصد سقوط کرده است.
ماسک ۱۵ درصد از سهام تسلا را در اختیار داشته و کاهش ارزش سهام تسلا باعث شد تا فقط در یک روز ایلان ماسک ۸.۶ میلیارد دلار ضرر کند. ماسک ماه گذشته میلادی با یک قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری توئیتر را خرید و از آن زمان به بعد ۶۰ درصد کارمندانش را اخراج کرده است.
سهامداران تسلا نگران آن هستند که آیا ماسک می‌تواند با گرفتار شدن در توئیتر همچنان به نقش خود به عنوان مدیرعامل تسلا بپردازد یا خیر.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری