امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

زاخارووا: لتونی مانع کمک روسیه به کشورهای فقیر می شود

کد خبر: 146243
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸ بعد از ظهر -
17 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، لتونی همچنان به مانع آفرینی در مسیر انتقال کالاهای رایگان روسی به کشورهای دیگر ادامه می دهد.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز پنج شنبه در اظهاراتی اعلام کرد که لتونی همچنان از ارسال کودهای معدنی روسیه به کشورهای کمتر توسعه یافته جلوگیری می کند.
دیپلمات ارشد روسیه تاکید کرد که اولین محموله، حدود ۲۰ هزار تن، قرار است این هفته ارسال شود. بیشتر کودها، عمدتاً در لتونی، به دلیل امتناع این کشور از پذیرش بازرسان برنامه جهانی غذا سازمان ملل، هنوز حتی مورد بازرسی قرار نگرفته اند.
زاخارووا ادامه داد: جهان باید قهرمانان و ضدقهرمانان خود را بشناسد. ما از همه طرف های درگیر به ویژه اتحادیه اروپا می خواهیم تلاش های لازم را جهت اطمینان از انتقال کودهای روسیه به کشورهای کمتر توسعه یافته، که به آنها نیاز دارند، صورت دهند.
سخنگوی روسیه همچنین گفت که روسیه به تلاش برای اجرای ابتکار عمل خود در خصوص انتقال رایگان کودهای معدنی به فقیرترین کشورها همراه با کارشناسان تیم آنکتاد و کارکنان برنامه جهانی غذای سازمان ملل ادامه می دهد.
این مقام ارشد روس افزود: می خواهیم مجدداً تأکید کنیم که این یک مأموریت صرفاً بشردوستانه برای ارائه کمک به نیازمندان است، که نزدیک بهً سه ماه است از سوی کشورهای اروپایی نظیر لتونی، استونی، بلژیک و هلند متوقف شده است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری