انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

سقوط خودرو TANK 300 گریت وال از شیب تند با کمترین خسارت

کد خبر: 145603
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۲ قبل از ظهر -
4 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش جدید پرس:
در ویدیویی که به تازگی در شبکه‌های اجتماعی کشور چین وایرال شده است شاهد بالا رفتن یک خودرو تانک ۳۰۰ از یک شیب تند و ناهمواره خاکی و کوهستانی هستیم. در حالی که ابتدای مسیر به خوبی طی می‌شود در مراحل انتهایی مسیر کنترل خودرو از دست راننده خارج شده و خودرو تانک چپ شده و تا پایین مسیر چندبار غلت می‌زند. در حالی که هر بیننده‌ای منتظر له شدن بدنه و ستون‌های خودرو است اما به دلیل کیفیت بالای آلیاژ بدنه خودرو تانک ۳۰۰ و ستون‌های فوق مستحکم این خودرو رسما شکل بدنه ماشین هیچ تغییری نکرده و با همان فرم همیشگی در پایان شیب بر روی ۴ چرخ قرار می‌گیرد.

تنها اتفاق باز شدن ایربگ‌ها و پنچرشدن لاستیک جلو سمت راننده است و خودرو به طرز عجیبی سالم و سرپا به نظر می‌رسد. کسانی که در ویدیو برای کمک کردن به سمت خودرو می‌آیند در کمال تعجب متوجه می‌شوند که عملا هیچ اتفاقی برای ماشین نیفتاده است و به جز اینکه چرخ جلو سمت چپ سوراخ شده است.

مشخصات فنی تانک ۳۰۰

خودرو تانک ۳۰۰ با طول کلی ۴.۷ متر و فاصله محوری ۲.۷ متر، در سایز نزدیک به خودرو تویوتا پرادو J150 بازار ایران است. این خودرو بصورت استاندارد با سیستم محرکه دو دیفرانسیل ساخت بورگ‌وارنر (BorgWarner) و سه حالت دوچرخ سبک (۲H)، چهارچرخ سبک (۴H) و چهارچرخ سنیگن (۴L) عرضه می‌شود. از این نظر خودرو کاملا مناسب آفرود به نظر می‌رسد.

تانک ۳۰۰ گریت وال به یک پیشرانه ۲ لیتری توربوشارژ با کد E20CB مجهز است و به لطف این پیشرانه ۲۲۷ اسب بخار و ۳۸۷ نیوتن‌متری از طریق یک گیربکس ۸ دنده اتومات بنا به نیاز خودرو به ۴ چرخ منتقل می‌شود. این خودرو شاسی‌بلند گریت‌وال تنها در ۹.۵ ثانیه از حال سکون، به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد که به نسبت وزن ۲.۱ تا ۲.۳ تنی تانک ۳۰۰ عدد مناسبی است. بانک ۸۰ لیتری نیز پاسخ‌گوی مصرف ۹.۳ تا ۹.۷ لیتری آن است.

 Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری