امروز چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

لوازم یدکی خودرو بیشترین کالای قاچاق کشف شده در قم شد

کد خبر: 145661
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۲ قبل از ظهر -
7 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

سیاوش فولادی وندا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ در خصوص این موضوع بیان کرد: در آبان‌ماه،‌ بیش‌از ۴۹۹ هزار و ۸۸۸ کالای قاچاق در قم کشف شد که بیشتر آن‌ها به ترتیب شامل لوازم یدکی خودرو، تعهدات ارزی و نفت‌گاز بود.
وی گفت: بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم در آبان‌‎ماه امسال، ۲ هزار و ۵۹۸ مورد بازرسی برای جلوگیری از تخلف‌هایی همچون عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در سطح استان داشته‌اند.
معاون سازمان صمت قم افزود: از این تعداد بازرسی سه مورد آنها منجر به تشکیل پرونده تخلف شد که برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان معرفی گردید، همچنین ۲ مورد دیگر ماده ۲۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ( پرونده زیر ۵۰ میلیون ریال ) بود که اقدام لازم برای ضبط کالا و تحویل آن به اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان صورت گرفت.
وی با اشاره به این که موضوع ارزش‌گذاری کالاهای قاچاق کشف شده در استان توسط کارشناسان صورت می‌گیرد،‌ ادامه داد: در مجموع ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده در استان قم طی آبان‌ماه سال جاری ۱۷۸ میلیارد و ۱۵۹ میلیون ریال بود.
فولادی وندا افزود: همچنین بازرسان این سازمان تعداد ۱۵۳ مورد تذکر و اخطار کتبی به واحدهای خرده فروش داده و ۴۱ گشت مشترک با دستگاه‌های نظارتی استان برگزار نموده‌اند.
وی تاکید کرد: بیشتر گشت‌‎‌های مشترک با دستگاه‌های نظارتی مرتبط همچون اداره کل تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان، اتحادیه‌‎های مرتبط، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم و اطلاعات بسیج استان بوده‌است.
وی بیان داشت: در بحث نظارت بر بازار و مقابله با تخلف‌ها، مردم بهترین همکار برای بازرسان دستگاه‌های نظارتی همچون سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت هستند و می‌توانند با گزارش موارد مورد نظر خود به سامانه ۱۲۴،‌ موجب پیگیری آن‌ها شوند.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری