امروز جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

پیغام مهم یک بازیکن برای شاگردان کی‌روش/ نگران نباشید، حمله کنید!

کد خبر: 146533
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸ بعد از ظهر -
9 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


دروازه‌بانی که نمایش او در مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه در برابر استرالیا در آن برهه از زمان مورد توجه همه رسانه‌ها قرار گرفته بود و از سویی بازی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه را تجربه کرد. او یکی از بازیکنان کلیدی تیم ملی فوتبال ایران در پیروزی دو بر یک در برابر آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه بود.
امیر عابدزاده پیش بینی نمی‌کرد بازی در جام جهانی ۲۰۲۲ را تجربه کند به این خاطر که علیرضا بیرانوند مرد شماره یک تیم ملی بود و از سویی پیش از جام جهانی نمایش خوب سید حسین حسینی در برابر اروگوئه موجب شد تا کی روش کاپیتان استقلال را به مرد شماره دو تیم ملی تبدیل کند. هر چند امیر عابدزاده در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ دوئل خوبی با علیرضا بیرانوند داشت و حتی در چند بازی علیرضا بیرانوند را نیمکت نشین کرد.
مصدومیت علیرضا بیرانوند در دقایق ابتدایی بازی با انگلیس و نمایش دور از انتظار جانشین او امیر عابدزاده را به مرد شماره یک تیم ملی تبدیل کرده است و فردا اوست که همه امید ایران در خط دروازه خواهد بود.
نمایش‌های خوب امیر عابدزاده درلیگ برتر پرتغال (ماریتیمو) موجب شد تا این فصل به تیم پونفرادینا ملحق شود. او شاید حضور در بازی‌های بزرگ بین المللی را تجربه نکرده باشد. بازی در برابر ولز اولین بازی او در جام جهانی محسوب می‌شود. دروازه‌بانی که حضور او در تیم راه آهن تهران خیلی مورد توجه قرار نگرفت و در ادامه مجبور شد راهی لیگ برتر پرتغال شود. به این خاطر که در ایران سایه نام پدر روی او سنگینی می‌کرد اما امیر عابدزاده یک حسن بزرگ دارد. اعتماد به نفسی که از پدر به ارث برده است. همین کافی است که تیم ملی با یک نمایش خوب در برابر ولز پیروز شود و در نهایت با امید به مصاف آمریکا برود و برای صعود به دور دوم جام جهانی گام آخر را بردارد.
امیر عابدزاده اگر نمایشش در بازی با ولز خوب باشد حتی در صورت بازگشت علیرضا بیرانوند هم باز هم مرد شماره یک تیم ملی در برابر آمریکا خواهد بود. او در تمرینات روزهای اخیر تیم ملی تنها بازیکن خندان تیم ملی بوده است. گویی می‌خواست این پیام را برای هم تیمی‌هایش مخابره کند؛ نگران نباشید، من هستم. مثل شیر در درون دروازه تیم ملی.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری