امروز جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

۷۰کیلومتر از مسیر چهاربانده اردبیل-سرچم امسال آسفالت می‌شود

کد خبر: 145680
زمان انتشار: ۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۳ قبل از ظهر -
11 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش خبرنگار ایرنا علی نیکزاد امروز پنجشنبه در جریان بازدید از پروژه راه آهن اردبیل میانه و عملیات چهاربانده کردن مسیر ارتباطی اردبیل- سرچم اظهار کرد: بر اساس وعده اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل امسال ۷۰ کیلومتر از ۱۷۵ کیلومتر عملیات عریض و چهاربانده کردن مسیر اردبیل- سرچم آسفالت می‌شود.
وی افزود: ان شاءالله سال آینده از محل منابع مختلف اعم از مصوبات سفر رئیس جمهور، اعتبارات لایحه بودجه۱۴۰۲ و قانون بودجه ۱۴۰۱ بتوانیم ادامه این مسیر را – غیر از ۴۵ کیلومتری که دارای ۱۲ دهنه تونل هست – چهارخطه کنیم.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه راه‌آهن اردبیل میانه حتما باید به پایان برسد، اظهار کرد: پروژه راه آهن اردبیل-میانه یک پروژه بسیار سنگین هست که حدود ۲۸ کیلومتر تونل و بالغ بر ۴.۲ کیلومتر پل در آن باید احداث شود.
وی ادامه داد: برای اینکه این پروژه در شبکه ریلی کشور و شبکه ریلی جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد، باید این مسیر به سمت پارس آباد ادامه یافته و به راه آهن جمهوری آذربایجان و روسیه متصل شود.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تامین منابع مورد نیاز این پروژه گفت: بانک ملی مقرر شده ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه اختصاص دهد. علاوه بر این بانک رفاه کارگران هم ۲ هزار میلیارد ریال به این پروژه خواهد داد که تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال دیگر قرار بود سال ۱۴۰۲ تخصیص یابد که باید تلاش کنیم این منابع هم امسال به این پروژه تزریق شود.
نماینده مردم اردبیل،نیر، نمین و سرعین خاطرنشان کرد: علاوه براین سازمان برنامه و بودجه یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر در اختیار استان قرار داد که این منابع برای امور جاری قابل استفاده نیست و باید در موارد خاص و برای گره گشایی از طرح‌ها صرف شود. در این زمینه پیمانکاران ما توانستند با پول کم کار زیاد انجام دهند.
نیکزاد ادامه داد: اخیرا یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر هم به این طرح داده شده است که شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و استانداری این منابع را مدیریت می‌کنند.
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین با اشاره به تنگناهای مالی دولت در اعتبارات عمرانی اظهار کرد: با اجازه مقام معظم رهبری برای اینکه به جای واریز ۴۰درصد از درامدهای نفتی به صندوق توسعه ملی ۳۰ درصد واریز می‌شود.۱۰ درصد باقیمانده را می‌توان برای تملک در پروژه‌های عمرانی و اشتغالزایی از محل تبصره ۱۸ اختصاص داد.
وی یادآورشد: خط قرمز مجمع نمایندگان استان اردبیل، استاندار محترم و اداره کل راه و شهرسازی استان حل مسئله پروازهای استان، و تعریض مسیر اردبیل- سرچم و تکمیل راه آهن اردبیل- میانه و اتصال آن به مغان است حتما این طرح‌ها تعطیل نشده و ما با تمام توان تلاش می‌کنیم این سه پروژه را به سرانجام مطلوب برسانیم.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری