انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

روایت تسنم از بادی که دسترنج کشاورزان گچسارانی را با خود برد + تصاویر

کد خبر: 146585
زمان انتشار: ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۴۰ قبل از ظهر -
4 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ
دسترنج کشاورزان گوجه کار کهگیلویه و بویراحمدی همچون دیگر کشاورزان در بخش های مختلف به دلیل عدم برنامه ریزی منطقی و مدون به باد سپرده می شود.
– از یاسوج، استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن اراضی حاصلخیز، ۱۰ درصد آب های سطحی و وجود ۶ رودخانه بزرگ شامل بشار و کبگیان سرشاخه اصلی رودخانه کارون، مارون سرشاخه اصلی رودخانه جراحی، خیرآباد و زهره سرشاخه رودخانه هندیجان و رودخانه سمه ظرفیت مناسبی برای توسعه بخش کشاورزی دارد.
متوسط بارش بلندمدت استان به مقدار ۶۳۲ میلیمتر تقریباً معادل دو و هشت دهم برابر میانگین کشوری به میزان ۲۴۰ میلی متر است، حجم جریانات سطحی و کل پتانسیل آب تجدید پذیر استان به صورت میانگین به میزان ۸۳۷۳ میلیون مترمکعب معادل ۸ درصد کل پتانسیل منابع آب تجدیدپذیر کشور است.
گوجه کاران گچسارانی بعد از چندین ماه شبانه روزی زحمت و متحمل شدن هزینه های هنگفت در هنگام برداشت محصول به دلیل وضعیت نامناسب بازار و پایین بودن قیمت روزگار سختی را پشت سر می گذارند تا جایی که از کرده خود پشیمان هستند، در حالی بازار دلالان به دلیل بی تدبیری وزارت جهاد کشاورزی داغ است.
قیمت پایین گوجه از سر مزرعه سبب شده که گوجه کاران رغبتی برای برداشت نداشته باشند و بخش زیادی از محصول خود در مزرعه را به حال خود رها کرده اند تا مورد استفاده دام ها قرار
آخرین اخبار سرویس:روایت تسنم از بادی که دسترنج کشاورزان گچسارانی را با خود برد + تصاویر روایت تسنم از بادی که دسترنج کشاورزان گچسارانی را با خود برد + تصاویرهمه حقوق این سایت برای قطره محفوظ است. قطره مسئولیتی در قبال محتوای مطالب ندارد.
تمامی خدمات این سایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری