امروز جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

معاون رئیس جمهور بر لزوم پیشرفت هرمزگان با محوریت نخبگان بومی تاکید کرد

کد خبر: 146795
زمان انتشار: ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳ قبل از ظهر -
11 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرنگار ایرنا، میثم لطیفی شامگاه پنجشنبه در کارگروه بررسی ظرفیت‌های بنادر هرمزگان در تامین نیروی متخصص و بومی اظهار داشت: باید از ظرفیت دانشجویان و فارغ التحصیلان نخبه بومی در مشاغل اقتصادیِ هرمزگان استفاده و اقتصاد این منطقه را تقویت کرد.

وی با تاکید بر اینکه مردم هرمزگان باید در اقتصاد منطقه خود سهم داشته باشند، تصریح کرد: قطعاً با پیگیری و کار و تلاش، این مهم محقق خواهد شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اشاره به لزوم ارتباط بنادر استان‌ها و دانشگاه‌ها با رویکرد همفکری در طراحی و تدوین طرح‌هایی دانش‌بنیان و کاملا علمی با افق ۱۰ و ۲۰ ساله گفت: باید پیگیری شود تا دانشگاه‌ها در حوزه‌های دریانوردی و شیلات همکاری مثبت و سازنده‌ داشته باشند.

لطیفی گفت: در حوزه دریا و دریانوردی و مدیریت یکپارچه دریا، کرانه و پسکرانه نیاز به تحول داریم، لذا در راستای بهره‌وری بهتر از دریا و بندر باید به سمت مردمی سازی مدیریت دریا پیش برویم.

وی با بیان اینکه به تاثیر نخبگان در عرصه‌های مختلف اعتقاد داریم، بر حمایت از جوانان و نخبگان این استان تاکید کرد و ادامه داد: اگر می‌خواهیم دعای مردم پشت سرمان باشد باید به دنبال استعدادشناسی و استفاده‌ از ظرفیت جوانان بومی باشیم.

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: حتما به دانشگاه‌ها سفارش رشته‌های مرتبط با دریا داده شود تا بتوانیم روند پیشرفت را به طور علمی و دانش‌بنیان طی کنیم.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور روز پنجشنبه از بنادر شهید حقانی به عنوان بزرگترین پایانه مسافری کشور، بندر شهید باهنر، بندر چندمنظوره خمیر و بندر شهید رجایی به عنوان دروازه‌ اقتصادی ایران بازدید و با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این بنادر از نزدیک آشنا شد.‌Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری