امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

توکایف به عنوان رئیس جمهوری قزاقستان سوگند یاد کرد

کد خبر: 148750
زمان انتشار: ۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶ بعد از ظهر -
13 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


قاسم جومارت توکایف که توانست در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری قزاقستان پیروز شود، امروز (شنبه) سوگند یاد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جومارت توکایف در جریان مراسم ایراد سوگند گفت: من رسما سوگند یاد می‌کنم که صادقانه به مردم قزاقستان خدمت کنم، قانون اساسی و قوانین قزاقستان را کاملا رعایت کنم، حقوق و آزادی‌های شهروندان را تضمین کنم و وظایف عالی رئیس جمهور قزاقستان را که به من محول شده است صادقانه انجام دهم.
علاوه بر این، وی خاطرنشان کرد که به گفته ناظران، کارشناسان و خبرنگاران، انتخابات ریاست جمهوری قزاقستان عادلانه و شفاف برگزار شده است و افزود: مردم حضور فعالی داشتند. برخی از شهروندان حتی با تمامی اعضای خانواده خود به پای صندوق‌های رای آمده بودند.
توکایف همچنین اصلاحات قانون اساسی قزاقستان را که انتخاب رئیس جمهور این کشور را برای یک دوره هفت ساله بدون حق انتخاب مجدد پیش بینی می‌کند، گامی در جهت ظهور نسل جدیدی از سیاستمداران در قدرت خواند و ادامه داد: قزاقستان وارد یک دوره جدیدی از تحولات می‌شود. این روند براساس تغییرات بنیادی است. چنین تغییراتی همچنین باعث تقویت ایمان مردم به آینده روشن‌تر شده است.
قزاقستان انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری را در ۲۰ نوامبر برگزار کرد. شش نفر از جمله توکایف، رئیس دولت فعلی، به عنوان کاندیداهای ریاست جمهوری ثبت نام کردند. وی با ۸۱.۳۱ درصد آرا پیروز انتخابات شد. کل مشارکت مردمی به ۶۹.۴۴ درصد رسید.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری