امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مکرون و بایدن می‌خواهند پوتین را مسئول جرائم جنگی کنند

کد خبر: 155033
زمان انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۳ قبل از ظهر -
12 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری رویترز، قدرت‌های غربی تلاش می‌کنند تا همچنان از اوکراین که زیرساخت‌هایش هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفته، حمایت کنند.
روسیه دولت آمریکا و ناتو را به ایفای نقشی خطرناک و مستقیم در جنگ اوکراین متهم کرده و گفته که واشنگتن، کی‌یف را به تهدیدی موجودی برای مسکو تبدیل کرده است.
به گفته دیپلمات‌ها، اتحادیه اروپا در تلاش برای کاهش پول موجود برای اقدامات جنگ طلبانه مسکو، روز پنجشنبه به طور آزمایشی با سقف قیمتی ۶۰ دلاری در هر بشکه نفت روسیه موافقت کرد. این اقدام باید تا امروز (جمعه) توسط همه دولتهای اتحادیه اروپا به صورت کتبی تایید شود.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل ماکرون، همتای فرانسویش در بیانیه‌ای مشترک پس از گفت‌وگو در کاخ سفید که روز پنجشنبه انجام شد، اعلام کردند که به مسئول دانستن روسیه بابت اقدامات مستند “مستبدانه و جرایم جنگی” متعهد هستند.
بایدن همچنین اعلام کرد، واشنگتن و پاریس جاه طلبی‌های ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه را برای فتح و شکست ارزش‌های دموکراتیک و حقوق بشر جهانی در هم می‌شکنند.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین به خبرنگاران گفت که آماده گفت‌وگو با پوتین است اگر که او تمایلش را برای پایان دادن به این جنگ در اوکراین نشان دهد اگرچه چنین نشانه از جانب پوتین هنوز مشخص نشده است.
ماکرون نیز اعلام کرد، می‌خواهد به گفت‌وگوهایش با پوتین ادامه دهد تا از افزایش تنش بیشتر جلوگیری شود و نتایج قطعی مانند امنیت نیروگاه‌های اتمی به دست آید.
هیچ گفت‌وگوی سیاسی برای پایان دادن به جنگی که روسیه در ۲۴ فوریه آغاز کرد و مدعی است هدف آن خلع سلاح همسایه و ریشه کن کردن رهبرانی است که آنها را ملی گرایان خطرناک توصیف می‌کند، در جریان نیست.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری