امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

هفته رکودی بورس تهران +نمودار

کد خبر: 154950
زمان انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵ قبل از ظهر -
13 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش اقتصادنیوز ، در روزهای معاملاتی هفته اخیر میانگین ارزش معاملات خرد سهام روند پرنوسانی داشت و میانگین روزانه آن کمتر از هفته پیشین بود.

در اولین روز کاری هفته اخیر ارزش معاملات خرد سهام افت کرد و به رقم ۳ هزار و ۱۴۷ میلیارد تومان بالغ شد. روز یکشنبه ۳ هزار  و ۲۹۸ میلیارد شد و روز دوشنبه به قله ۳ هزار و ۶۳۳ میلیارد تومان رسید. روز سه‌شنبه ارزش معاملات خرد به ۳ هزار و ۴۵۴ میلیارد تومان کاهش یافت. در آخرین روز کاری هفته نیز ارزش معاملات خرد به ۲ هزار و ۹۰۸ میلیارد تومان رسید تا پس از ۴ هفته بار دیگر به کانال ۲ هزار میلیارد تومانی ریزش کند. 

میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۳ هزار و ۲۸۷ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۳ هزار و ۴۳۶ میلیاردی هفته پیشین، افت ۴ درصدی داشته است. بدین ترتیب شاهد رکود نسبی معاملات سهام بودیم. 

روزهای شنبه، یکشنبه و سه‌شنبه خودرو (شرکت ایران خودرو) صدرنشین جدول معاملات بودند و بیشترین ارزش معاملات را داشت و در روزهای دوشنبه و چهارشنبه نمادهای خگستر و وبانک بیشترین ارزش معاملات را داشتند. 

خودرو و خساپا در روزهای شنبه و یکشنبه بیشترین حجم معاملات را داشتند و روز دوشنبه و چهارشنبه شستا بیشترین حجم معاملات را داشت. روز سه‌شنبه نیز نماد کرمان در صدر جدول حجم معاملات بود.

در هفته اخیر، به طور میانگین روزانه ارزش معاملات اوراق درآمد ثابت در بازار سهام ۳۲ هزار و ۳۰۷ میلیارد تومان بود و به طور میانگین ۶۱ درصد از ارزش معاملات کل بازار سهام به اوراق بدهی اختصاص داشت. Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری