امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

چگونه می‌توان نرم افزارهای جاسوسی را در گوشی شناسایی کرد؟

کد خبر: 154936
زمان انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۵ قبل از ظهر -
8 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، اگرچه شناسایی متجاوزان و فعالیت آن‌ها در تلفن همراه کار آسانی نیست، به خصوص این که هرکس گوشی را هک کند به نفعش است که برای ادامه جاسوسی خود پنهان بماند، اما راه‌هایی برای شناسایی و اجتناب از آن‌ها وجود دارد.
بیشتر بخوانید

در همین راستا، “دنیس کوویکوف” مدیر مرکز مهندسی منطقه‌ای “SafeNet” ابتکار ملی فناوری (NTI) می‌گوید که از جمله اقداماتی که به شناسایی چنین مواردی کمک می‌کند، هر فرد باید برنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی را نظارت کند که دستگاه‌ها و آدرس‌های IP که از طریق آن‌ها به تلفن دسترسی پیدا کرده است باید مشخص باشد.
وی افزود: در این مورد، مهمترین گام «نظارت بر فعالیت حساب‌های گوگل یا آیکلود» است. برای جلوگیری از خطر هک و جاسوسی گوشی باید یک شناسه کاربری باینری ایجاد شود و این امر نفوذ هکرها را با مشکل مواجه می‌کند و همچنین باعث افزایش سطح امنیت کاربر می‌شود.
همچنین، نباید فایل‌ها یا برنامه‌هایی را که از منبع ناشناخته می‌آیند باز کنید. بهتر است اپلیکیشن‌ها را از اپ استور (گوگل پلی، ppstore) یا از وب سایت سازنده دانلود کنید.
همچنین به گفته این کارشناس، اگر صاحب گوشی تصمیم به استفاده از اپلیکیشن خاصی داشته باشد، ابتدا باید عدم وجود ویروس را بررسی کند.
وی تاکید کرد: استفاده مداوم از آنتی ویروس‌ها محافظت از گوشی و محتویات آن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوانSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری