امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

کرملین: هیچ برنامه ای برای گفتگوی تلفنی پوتین و ماکرون وجود ندارد

کد خبر: 154966
زمان انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸ قبل از ظهر -
13 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، پس از اعلام امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه مبنی بر برنامه ریزی برای گفت و گوی تلفنی میان وی و رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، دیمیتری پسکوف این موضوع را رد کرد.
بر اساس این گزارش، دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه دیروز پنجشنبه گفت که هیچ گونه برنامه‌ای برای گفتگوی تلفنی بین ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی او وجود ندارد.
این خبر درحالی است که امانوئل ماکرون روز پنج شنبه اعلام کرده بود که در روزهای آینده و پس از گفتگو با جو بایدن، همتای آمریکایی خود، با پوتین گفتگو خواهد کرد.
ماکرون با اشاره به اینکه در روزهای آینده با پوتین صحبت خواهد کرد، به شبکه تلویزیونی ABC آمریکا گفت: قبل از آن می‌خواستم با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا گفتگوهای عمیقی داشته باشم.
وی با بیان اینکه پوتین در جنگ علیه اوکراین اشتباه کرد، افزود که دستیابی به یک راه حل پایدار در اوکراین مستلزم راه حلی از سوی طرف‌های روسی و اوکراینی و تضمین‌های جامعه بین المللی است.
رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به این سوال که آیا بازگشت روسیه به میز مذاکره با اوکراین غیرممکن است، تصریح کرد که این موضوع هنوز امکان پذیر است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری