امروز دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

۳ خبر خوش برای اصناف و کسبه سیستان

کد خبر: 155032
زمان انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴ قبل از ظهر -
10 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه سفر به زابل گفت: مالیات‌های اصناف و کسبه سیستان و بلوچستان با توجه به ظرفیت ماده ۱۶۵ قانون مالیات شامل حداکثر تخفیف می‌شود.
احسان خاندوزی بیان کرد: تمام جرائم و دیرکردها در حوزه مالیاتی این منطقه بخشوده خواهد شد. وزارت اقتصاد و دارایی آماده است تا با هماهنگی سایر نهادها موضوع حذف مالیات از اصناف منطقه سیستان را در دستور کار قرار دهد.
خاندوزی افزود: به خواسته فعالان اقتصادی منطقه روند استقرار  ایکس ری در مرز میلک شهرستان هیرمند تسریع شد.
وی تاکید کرد: در رابطه با رفع تعهد ارزی پیله‌وران منطقه سیستان نیز اقدام خواهد شد. با توجه به خشکسالی‌هایی که تنگنای جدی برای کشاورزان و دامداران داشته پیگیری بانک کشاورزی برای اخذ معوقات تا پایان سال متوقف خواهد شد.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: با توجه به تصویب منطقه آزاد سیستان از سوی دولت هر زمان طرح تفصیلی و جامع آن آماده شود دبیرخانه مناطق آزاد موظف به تحقق آن خواهد بود.
احسان خاندوزی افزود: تلاش می‌کنیم تا مجموع درآمدهای گمرکی در خود منطقه صرف شود و سعی می‌شود این امر در لایحه بودجه ۱۴۰۲ به تصویب برسد.
ایستگاه ایکس ری در مرز شهرستان هیرمند
در بهمن‌ماه سال گذشته مراسم کلنگ‌زنی ایستگاه ایکس ری در مرز شهرستان هیرمند انجام شد.

مراحل زیرسازی، نصب و راه‌اندازی دستگاه ایکس‌ری کانتینری از مصوبات سفر ریاست جمهوری به شهرستان هیرمند است.
این مصوبه با اعتبار بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه آغاز و طبق برنامه قرار بود تا یازده ماه پس از تصویب به بهره‌برداری برسد.
بنابر گفته سام کاشانی، مسئول گمرک مرزی میلک، کامیون‌های ورودی به خاک جمهوری اسلامی ایران، پس از ورود به پایانه مرزی میلک از این دستگاه عبور می‌کنند، و با سیستم تصویربرداری درون کامیون، در صورت جاسازی مواد مخدر و یا کالای قاچاق به وضوح مشخص می‌شود.
گفتنی است طبق گزارش مرکز آمار ایران تورم نقطه‌ای استان سیستان و بلوچستان را ۶۰.۴ واحد درصد اعلام شد که بیشترین نرخ تورم در بین استان‌هاست. همچنین، استان زنجان با ۴۱ درصد کمترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه را ثبت کرد.
منبع: ایسنا
برای مطالعه بیشتر خبر بیشترین و کمترین نرخ تورم در کدام استان ها است؟/ جولان تورم در سیستان و بلوچستان بخوانید.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری