امروز جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

لاوروف: غرب کشورهای میزبان ما را تحت فشار می‌گذارد

کد خبر: 215459
زمان انتشار: ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹ قبل از ظهر -
3 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


وزیر امور خارجه روسیه در اظهاراتی گفت که او به هر کجا که سفر می‌کند، غرب به دنبال آن است تا کشور میزبان را وادار کند تا رفتاری مطلوبِ ایالات متحده را نشان دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه پس از سفر به پادشاهی اسواتینی (سوازیلند سابق) و گفت‌وگو با مقام‌های این کشور در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: تعجب نمی‌کنم که هر کجا می‌روم همکاران غربی ما سعی می‌کنند هشدارهایی را صادر کنند و کشور میزبان را وادار به رفتاری کنند که برای آمریکایی‌ها مطلوب است.
لاوروف گفت: ما از موضع همه شرکای خود که در چنین شرایطی نه با دستورات قدرت‌های استعماری سابق و کسانی که اکنون می‌خواهند بر جهان تسلط داشته باشند، بلکه براساس منافع مشروع ملی هدایت می‌شوند، بسیار قدردانی کرده و به آن احترام می‌گذاریم. بسیاری از آنها از صحبت علنی در مورد آن ابایی ندارند.
وزیر خارجه روسیه افزود: ما نمی‌توانیم دوستان غربی خود را تغییر داده و آنها را مؤدب کرده و وادار به رفتار دموکراتیک کنیم.
به گفته این دیپلمات ارشد روس، غرب نگران است زیرا سلطه‌ای که در پنج قرن گذشته از آن برخوردار بوده است، با شکل‌گیری دنیای چند قطبی در حال از بین رفتن است. لاوروف گفت که مراکزی مانند چین، هند، ترکیه، مصر، قاره آفریقا و آمریکای لاتین را نمی‌توان نادیده گرفت و به آنها دیکته کرد که چگونه باید توسعه یابند.
او افزود: ما احساسات دردآور آمریکا و اروپا را درک می‌کنیم، زیرا ساختار روابط بین‌الملل در حال تغییر است و چند قطبی و چند مرکزی ایجاد می‌شود.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری