امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

آغاز واردات ۵۰ هزار تن پیاز

کد خبر: 227705
زمان انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۰ قبل از ظهر -
10 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادار اقتصاد مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دیروز اولین محموله وارداتی پیاز به میزان هزار تن ثبت سفارش و وارد بند جاسک شد که پیش‌بینی ما واردات ۵۰هزار تن پیاز است. به گزارش خبرگزاری مهر، مسعود امرالهی در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: با توجه به بارش‌های اخیری که در دامنه جنوبی کشور داشتیم طرح استمرار تولید زمستانه ما در بخش برداشت و حمل‌ونقل دچار مشکل شد که منجر به گرانی پیاز شد؛ البته در میادین شهرداری تهران با همکاری تعاونی روستایی پیاز را کیلویی ۱۵هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشیم.
مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی افزود: ۱۶هزار و ۵۰۰ هکتار سطح زیر کشت داریم که ۸۰۰ تا ۸۵۰هزار تن تولید تا پایان فروردین‌ماه ۱۴۰۲ است تا کشت جدید در اردیبهشت‌ماه آغاز شود. وی با اشاره به آغاز واردات پیاز گفت: دیروز اولین محموله وارداتی پیاز به میزان هزار تن وارد بندر جاسک شد که مستقیم در شهرهای هدف عرضه خواهد شد.
امرالهی ادامه داد: پیش‌بینی ما واردات ۵۰هزار تن واردات پیاز است که البته هنوز قیمت این پیازها اعلام نشده اما سعی می‌کنیم زیر قیمت عرضه شود. مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی به احتکار پیاز هم اشاره کرد و گفت: هفته گذشته یک انباری در یکی از استان‌ها شناسایی کردیم که حدود ۱۳۰۰ تن پیاز احتکار شده بود که پیازها با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی وارد بازار شد. وی تاکید کرد: سعی می‌کنیم تا هفته آینده بازار پیاز به ثبات برسد.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری