امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

لغو صدها پرواز در استانبول ترکیه بدلیل بارش شدید برف

کد خبر: 227756
زمان انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۰ قبل از ظهر -
9 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، بارش سنگین برف و شرایط نامساعد جوی در استانبول ترکیه به تعطیلی فرودگاه‌ها و متوقف شدن پروازهای بین المللی در این کلان شهر مهم ترکیه منجر شد.
در همین ارتباط گزارش شده است که شرکت هواپیمایی ترکی پگاسوس ایرلاینز بیش از ۲۰۰ پرواز به مقصد و از فرودگاه بین المللی استانبول را به دلیل بارش شدید برف لغو کرده است.
همچنین گفته شده است که پروازهای داخلی و خارجی به چندین شهر که برای ۶ تا ۷ فوریه (دوشنبه و سه شنبه) برنامه ریزی شده بودند، همگی لغو شده اند.
علاوه بر این، حداقل ۱۷۰ پرواز روز دوشنبه توسط شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز نیز لغو شد. یحیی اوستون، مشاور مطبوعاتی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل شرایط نامساعد جوی و بارش برف در استانبول ۱۷۰ پرواز که قرار بود فردا (۶ فوریه ۲۰۲۳)، انجام گیرد، لغو شده است. او افزود: برای روز سه شنبه نیز حداقل ۱۵۲ پرواز فرودگاه «استانبول» و ۱۸ پرواز فرودگاه صبیحه گوکچن لغو شده است.
بارش شدید و سنگین برف در ترکیه باعث شده است تا کلاس‌های مدارس استانبول و آنکارا پایتخت این کشور نیز در روز دوشنبه تعطیل شوندو برخی مشاغل و کسب و کارها نیز از توقف فعالیت خود خبر داده اند.
بارش برف از ساعات اولیه بامداد یکشنبه در استانبول آغاز شده و همچنان ادامه دارد. بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، شدت بارش برف در ساعات شب افزایش خواهد یافت.
تصمیم برای لغو پروازها با نتیجه گیری کمیته اضطراری هواشناسی اتخاذ شده است و به مسافران اعلام شده که قبل از رفتن به فرودگاه، وضعیت پروازهای خود را بررسی کنند.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری