امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

نماینده سوریه با دبیرکل سازمان ملل درباره زلزله رایزنی کرد

کد خبر: 228753
زمان انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۳ قبل از ظهر -
10 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، بسام صباغ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در دیدار با آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان، حمایت از تلاش های دمشق برای مواجهه با پیامدهای زلزله ویرانگر در این کشور را مورد بحث قرار داد.
بر اساس این گزارش، صباغ در این دیدار پیام فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه درباره اقدامات دولت این کشور در چارچوب تحرک فوری برای مقابله با پیامدهای زلزله را به منتقل کرد.
از سوی دیگر، دبیرکل سازمان ملل متحد نیز این حادثه را به دولت و ملت سوریه تسلیت گفت و مجدداً بر پایبندی این سازمان به انجام تمام اقدامات برای کمک به سوریه جهت پشت سر گذاشتن این فاجعه انسانی تاکید کرد.
بسام صباغ نیز بر آمادگی سوریه برای هماهنگی با سازمان ملل متحد جهت ارائه کمک های بشردوستانه به تمام مردم سوریه در سراسر این کشور تاکید کرد.
گفتنی است در جریان زمین لرزه ۷.۸ ریشتری ساعت ۰۴:۱۷ بامداد دوشنبه خسارت‌های زیادی به ساختمان‌ها در مناطق گسترده‌ای از سوریه و ترکیه وارد شد و تیم‌های نجات و جستجو در حال آوار برداری و نجات کسانی هستند که در زیر آوارها گرفتار شده‌اند.
این حادثه مرگبار واکنش‌های گسترده‌ای را به همراه داشته و رهبران کشورهای مختلف با ملت‌های سوریه و ترکیه ابراز همدردی کرده‌اند.
این در حالی است که وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: سوریه از کشورهای عضو سازمان ملل متحد، دبیرخانه سازمان، آژانس‌ها و صندوق‌های تخصصی آن، کمیته بین المللی صلیب سرخ و از سایر سازمان‌های بین المللی دولتی و غیردولتی درخواست می کند که دست یاری داده و از تلاش‌ های دولت سوریه در مواجهه با این فاجعه انسانی حمایت کنند.
وزارت خارجه سوریه خواستار کمک به این کشور در زمینه جستجوی بازماندگان، نجات افراد گرفتار زیر آوار و ارائه کمک‌های غذایی و بهداشتی و آذوقه به آسیب دیدگان از زلزله در سراسر این کشور شد.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری