امروز سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

وزیر دفاع جدید آلمان به صورت غیرمنتظره وارد کیف شد

کد خبر: 229677
زمان انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۴ بعد از ظهر -
8 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «بوریس پیستوریوس»، وزیر دفاع جدید آلمان به صورت غیرمنتظره به کیف سفر کرد.
«الکسی رزنیکوف»، وزیر دفاع اوکراین در توئیتر با انتشار عکسی از همتای آلمانی خود که ماکت تانک را در دست داشت، سفر او به کیف را تائید کرد.
این سفر وزیردفاع آلمان به اوکراین همزمان با اعلام آمادگی این کشور برای ارسال ۱۴ تانک لئوپارد به کیف صورت گرفته است.
آلمان همچنین به دیگر کشورها برای ارسال تانک لئوپارد به اوکراین چراغ سبز نشان داده است. همزمان آمریکا نیز قرار است که تعدادی از تانک‌های آبرامز خود را به اوکراین ارسال کند.
وزیردفاع آلمان گفته است که اولین تانک‌های اسالی به اوکراین ممکن است در اواخر مارس یا اوایل آوریل وارد این کشور شوند.
ارسال تانک‌های غربی و اروپایی تنش‌ها در اوکراین را تشدید کرده است. نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه می‌گوید اوکراین به تدریح آماده پذیرش واقعیت ارضی تازه خود می‌شود. «دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت ملی روسیه در واکنش به اظهارات برخی مقامات اوکراین مبنی بر اینکه گفته می‌شود غرب آماده تجزیه اوکراین براساس سناریوی کره است، آن را اولین گام به رسمیت شناختن واقعیت‌های ارضی موجود در اوکراین دانست.
این مقام بلندپایه روسیه تاکید کرد که به وضوح این حدس و گمان درباره سناریوی کره صرفاً خیال بافی است.
مدودف در پیامی در کانال تلگرامی خود نوشت: برخی امید به اتحاد مجدد با سرزمین‌های سابق دارند. اما چنین نظریه‌پردازی تنها مصرف داخلی (در اوکراین) دارد.
مدودف ادامه داد که موضوع قابل توجه دیگری در اینجا مطرح است. اینکه کی یف در واقع یک اشاره بزدلانه به این موضوع کرده است که هیچ پیروزی (در نبرد با روسیه) در کار نخواهد بود. در بهترین حالت، تقسیم این کشور به بخش‌ها رخ می‌دهد. اما در واقع، این (پذیرش) اولین گام برای شناخت واقعیت‌هایی است که در میدان نبرد به وقوع پیوسته است.
رئیس جمهور سابق روسیه تاکید کرد: در این میان، دونباس و دیگر مناطق به بخشی از روسیه تبدیل می‌شوند که بزرگترین کشور با حاکمیت کامل و مهیب‌ترین سلاح‌ها است.
پیش از این، «الکسی آرستویچ» مشاور سابق رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین در اظهاراتی عنوان کرد که اوکراین قدرت پیروزی در نبرد با روسیه ندارد و کشورهای غربی آماده اجرای سناریو دو کره در این کشور هستند.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری