امروز سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دولت چه گفتند؟

کد خبر: 337292
زمان انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۹ بعد از ظهر -
9 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیست و هفتم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.
به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنانش در جلسه امروز هیات دولت از وزارت جهادکشاورزی خواست به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که گندم‌کاران با آرامش و اطمینان خاطر نسبت به دریافت حقوق خود، محصولات‌شان را تحویل مراکز تعیین شده بدهند.
همچنین مشروح گفت‌وگوهای میثم لطیفی رئیس سازمان اداری استخدامی، محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور،‌ احسان خاندوزی وزیر اقتصاد،‌ محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی،‌ محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت،‌ علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات، رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش،‌ احمد وحیدی وزیر کشور،‌ صولت مرتضوی وزیر کار را می توانید در لینک های زیر بخوانید.

توضیحات رئیس سازمان اداری استخدامی درباره تغییر ساعت کار کارکنان
میثم لطیفی رئیس سازمان اداری استخدامی درباره تغییر ساعت کار کارکنان اظهار کرد: در سال گذشته از اول خرداد تعییر ساعت اعمال شد ولی امسال این امر از پانزدهم خرداد اعمال شد که مدارس تقریباً تعطیل شده‌اند و برای عمده مخاطبان ما در کارکنان دولت که معلمان آموزش و پرورش هستند، تقریباً این مشکل دانش‌آموزان حل خواهد شد.
وی با اشاره به موضوع بهره‌وری گفت: در دنیا مطالعاتی در مورد تنطیم ساعت با نور آفتاب شده است. امسال از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور این شرایط را داریم ولی از ۱۵ شهریور که برای سال تحصیلی جدید آماده می‌شویم. این تغییر ساعت به‌حال قبل برخواهد گشت که برای دستگاه‌های متعدد متفاوت است.

امیدواری معاون اول به ابلاغ مصوبه اجاره‌بهای مسکن
محمد مخبر معاون اول رییس‌جمهور نسبت به ابلاغ مصوبه اجاره‌بهای مسکن از سوی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد و گفت: در دولت مصوباتی در این خصوص داشتیم و لایحه‌ای هم در مجلس است،  در این زمینه هماهنگی کردیم تا در حداقل زمان راه خود را در مجلس طی کند که اگر ابلاغ شود کمک بسیاری می‌کند.

خبر وزیر اقتصاد از ویژگی مجوزهای صادر شده برای کسب و کار
احسان خاندوزی وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه امروز دولت در راستای هدف گذاری رونق و رشد تولید مصوبه خوبی داشت، توضیح داد که برای اولین‌بار ۱۵۰۰ مجوز کسب و کار به عنوان تنها مجوزهای تاییدمحوری که نیازمند تایید دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها هستند مورد تایید قرار گرفت.
وی تاکید کرد: این مجوزهایی است که فعالان اقتصادی صرفاً با ثبت اطلاعات دقیق در درگاه ملی مجوزها و پذیرش مسئولیت‌های قانونی و بارگذاری مدارک خود می‌توانند مجوزهای کسب و کار خود را دریافت کنند.

خبر خوب فرزین در زمینه آزادسازی منابع بلوکه شده در آینده
محمدرضا فرزین رییس کل بانک مرکزی از زمینه‌سازی برای آزادسازی منابع بلوکه شده در آینده خبر داد و افزود: خبرهای خوبی در زمینه آزادسازی منابع بلوکه شده کشورمان در آینده در راه است که در زمان مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده است/ آژانس طرف مذاکره ما در برجام نیست
محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در رابطه با مذاکرات برجام، اظهار کرد: آژانس مسئول مذاکرات نیست، مسئولیت به عهده گروه۱+۵  است. روابط ایران و آژانس براساس پادمان و NPT برقرار است و نظارت‌ها ادامه دارد و هیچ خدشه‌ای در آن نبوده و خللی به وجود نیامده است و تداوم دارد. گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده اما نکته مهم این است که آژانس انرژی اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست.

ارسال لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب به مجلس
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت از ارسال لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب به مجلس خبر داد و اظهار کرد: امروز در هیئت دولت لایحه پیشنهادی قوه قضائیه درباره عفاف و حجاب مورد بررسی و موافقت قرار گرفت و به مجلس ارسال شد تا در آن جا هم با سرعت مورد رسیدگی قرار بگیرد.

نشست بین‌المللی گرد و غبار ۱۸ و ۱۹ شهریور در تهران برگزار می‌شود
علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست از برگزاری نشست بین‌المللی گرد و غبار ۱۸ و ۱۹ شهریور در تهران خبر داد و گفت: درباره منشاء داخلی گرد و غبار و آنچه در اطراف تهران و کرج اتفاق افتاده، دستگاه‌های مختلف درحال انجام ماموریت‌هایشان هستند. یکی از مواردی که به عنوان یک کار بین‌المللی و در تراز عالی انجام می‌شود برگزاری نشست بین‌المللی گرد و غبار است که بسیار مهم است.

تامین ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری تا پایان سال
عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه امروز شاهد افتتاح پروژه های متعدد ملی با حضور رئیس جمهور خواهیم بود، گفت: فاز اول فیبر نوری منازل و کسب و کار ها امروز با پوشش دهی ۳ میلیون خانوار در ۱۰۰ شهر افتتاح خواهد شد. ۱۰ شهر از این صد شهر بالای ۷۰ درصد پوشش دهی فیبرنوری خواهند داشت.
وی افزود: در نظر داریم ۸ تا ۱۰ میلیون از ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری که وعده دادیم را  تا انتهای سال جاری تأمین کنیم. این پروژه در کشور های مشابه ما هشت سال طول کشیده که ما در نظر داریم آنرا در سه سال اجرا کنیم.

تلاش برای دریافت رتبه همه معلمان تا آخر اردیبهشت
رضامراد صحرایی سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: زمانی که من به وزارتخانه آمدم همچنان تعدادی از معلمان باقی مانده بودند که حدود ۷۵ هزار نفر تخمین زده می‌شدند. تعدادی هم اعتراض داشتند و تا روز ۱۱ اردیبهشت اعتراض کردند و در سامانه ثبت شدند و کارگروه‌های بررسی تشکیل شد تا به آن‌ها رسیدگی کنند.
وی افزود: در بررسی اعتراضات اصل بر رتبه استحقاقی است و تلاش‌مان این است تا آخر اردیبهشت همگی معلمان رتبه دریافت کنند. این ماه طبق گزارشی که به من داده شده بیش از ۸۵ درصد آنان تعیین تکلیف شده‌اند.

فعالیت کمیته تحقیق درباره حوادث ۱۴۰۱ ادامه دارد
احمد وحیدی وزیر کشور  درباره تشکیل کمیته تحقیق برای حوادث ۱۴۰۱ عنوان کرد: کار این کمیته و گزارشاتی که ارائه می‌دهد ادامه دارد و اگر کسی شکایتی داشته باشد، حتما به آن رسیدگی خواهد شد. کمیته ویژه‌ای که رئیس جمهور آن را ایجاد کرده، در امتداد همین کمیته تحقیق فعالیت دارد.

تشکیل کارگروه بررسی همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان
صولت مرتضوی وزیر کار از تشکیل کارگروه بررسی همسان سازی و افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد و درباره پرداخت نشدن حقوق افزایش‌یافته برخی از بازنشستگان، اظهار کرد: همکاران ما در سازمان تامین اجتماعی معتقد هستند که کاملا اجرا شده است اما برخی از بازنشستگان معتقد هستند که اجرا نشده است. یک کارگروه تشکیل شده تا به این مسئله حتما رسیدگی شود و اگر حق با بازنشستگان باشد، کم و کسری که وجود دارد اعمال می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری