امروز سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ضرورت حمایت و توانمندسازی صندوق تعاون روستایی ایرانیان

کد خبر: 337196
زمان انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱ بعد از ظهر -
9 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، محمد مصباح، مدیر عامل صندوق تعاون روستایی ایرانیان از ایجاد غرفه در جشن احیا ۱۶۰ واحد تولیدی خبر داد و گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری در راستای سفر رئیس جمهوری به استان خوزستان و دعوت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از صندوق تعاون روستایی ایرانیان این صندوق با ایجاد غرفه در جشن احیا ۱۶۰ واحد تولیدی به عنوان احیاگر در کل کشور حضور یافت.
وی افزود: این صندوق در راستای استفاده از سرمایه‌های خرد اعضا، تسریع در ارائه خدمات، مشارکت در طرح‌های سرمایه گذاری، شبکه مویرگی احیاگری، رفع موانع تولید و عارضه یابی فعالیت داشته است.
مصباح با بیان اینکه نحوه ارائه خدمات در قالب احیاگری به واحدهای تولیدی و صنایع تبدیلی و تکمیلی تشکل‌های بخش کشاورزی به عنوان صندوق احیا به صورت «مدل احیاگری» صندوق تعاون روستایی ایرانیان بوده است، افزود: شناسایی، عارضه یابی، تهیه نقشه احیا واحد، اجرای نقشه راه احیا واحد، برنامه نظارت، پایش و ثبت وضعیت و آغاز دوره نگهداشت و توسعه از برنامه‌های این صندوق در این غرفه بوده است.
مدیر عامل صندوق تعاون روستایی ایرانیان درباره ویژگی‌های قالب احیاگری، گفت: واحدهای کشاورزی، تشکل‌های بخش کشاورزی، کارخانجات صنایع فرآوری و تبدیلی بخش کشاورزی در ابتدا شناسایی شده و پس از آن مشکلات مدیریتی (فضا، مواد اولیه، مالی، حقوقی، قضائی) آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی افزود: پس از ارائه راهکارهای برون رفت از وضع موجود، ارتقای ظرفیت موجود، گسترش زنجیره‌های ارزش و تولید؛ ارائه خدمات فنی مهندسی و تکنولوژی دستگاه‌های مورد نیاز و فعال شدن واحد، تأمین منابع مالی مورد نیاز واحد احیا شونده، بازیابی، فروش و صادرات محصولات تولیدی واحد عملیاتی می‌شود که رصد و کنترل میزان تحقق اهداف بررسی می‌شود.
مدیر عامل صندوق تعاون روستایی ایرانیان در پایان یادآور شد: این مهم مورد توجه ریاست جمهور قرار گرفته که بر ضرورت حمایت و توانمندسازی صندوق تعاون روستایی ایرانیان با توجه به مردمی بودن صندوق و مشارکت در سرمایه گذاری و احیا واحدهای تولید و صنایع وابسته بخش کشاورزی تاکید داشته است.

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری