امروز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

عربستان و الجزایر توافقنامه ایجاد شورای عالی هماهنگی مشترک امضا کردند

کد خبر: 337177
زمان انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷ قبل از ظهر -
9 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


الجزایر و عربستان سعودی توافقنامه‌ای را برای ایجاد “شورای عالی هماهنگی مشترک” با هدف افزایش ارتباطات و تعمیق همکاری بین دو کشور امضا کردند.
به گزارش ایسنا، روزنامه رای الیوم نوشت، وزارت خارجه الجزایر در بیانیه‌ای اعلام کرد، در چهارمین نشست کمیته مشورتی سیاسی الجزایر و عربستان در جده به ریاست احمد عطاف، وزیر خارجه الجزایر و فیصل بن فرحان، همتای سعودی وی، حمایت از چارچوب ساختاری و سازمانی روابط دوجانبه بررسی شد و دو وزیر توافقنامه ایجاد شورای عالی هماهنگی الجزایر و عربستان را امضا کردند.
در این بیانیه آمده است، ماموریت اصلی این شورای جدید، تشدید ارتباطات و تعمیق همکاری بین دو کشور است.
همچنین در این نشست گام‌های عملی برای تقویت همکاری‌های دوجانبه، رایزنی و هماهنگی در مورد تعدادی از موضوعات سیاسی مهم مشترک بحث شد که مهمترین آنها مواردی است که در دستور کار نشست مقدماتی اجلاس سران عرب در استان جده قرار دارد.
خبرگزاری عربستان اعلام کرد، در این نشست روابط دوجانبه، راه‌های تقویت و توسعه آن در راستای منافع مشترک، آخرین تحولات در سطح منطقه و جهان و تلاش‌های مشترک در برقراری امنیت و ثبات بررسی شد.
وزیر امور خارجه الجزایر روز دوشنبه برای بررسی همکاری‌های مشترک بین دو کشور و شرکت در نشست‌های مقدماتی اجلاس سران کشورهای عربی که قرار است ۱۹ مه در جده برگزار شود، به عربستان سعودی سفر کرد.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری