امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

قیمت طلا کلا ریخت!

کد خبر: 336767
زمان انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۱:۲۵ قبل از ظهر -
18 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

به گزارش منیبان، قیمت طلا کمی در نخستین ساعات تجارت در آسیا در روز سه‌شنبه کاهش یافت که می‌توان آن را نتیجه هشدار مقامات فدرال رزرو آمریکا درمورد ادامه افزایش نرخ بهره در بحبوحه تورم بالا و ضعف بازار کار آمریکا دانست.

اما طلا هنوز هم بالاتر از سطح ۲۰۰۰ دلار معامله می‌شود. تقاضا برای این فلز گران‌بها به‌عنوان یک پشتوانه ایمن به‌خاطر ترس از رکود اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی افزایش یافته است. این عامل اصلی‌ترین علت افزایش قیمت طلا در ماه مه بود.

چهار مقام منطقه‌ای فدرال رزرو آمریکا به‌طور جداگانه اعلام کردند با وجود این‌که بانک مرکزی توانسته پیشرفت‌هایی در مهار تورم طی یک‌سال گذشته داشته باشد، اما اقدامات بیشتری برای رسیدن به هدف تورم سالیانه ۲ درصد نیاز است.

درست است که فدرال رزرو در اوایل ماه جاری از احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره خبر داد، اما حالا مقامات این بانک نسبت‌به توقف این روند در ماه ژوئن مطمئن نیستند.

دورنمای افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا به ضرر سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلاست، چون هزینه نگه‌داری آن‌ها را افزایش می‌دهد. اما از طرف دیگر، ترس از رکود اقتصاد آمریکا و بحران بانکی این کشور می‌تواند تقاضا برای این فلز گران‌بها به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش دهد.

قیمت نقره امروز با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۲۴ دلار و ۱۸ سنت رسید و پلاتین با ۰.۱۲ درصد افزایش ۱۰۶۸ دلار و ۲۲ سنت معامله می‌شود.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس طی یک هفته گذشته به‌خاطر ترس از بدتر شدن شرایط اقتصاد و دورنمای کاهش تقاضا برای آن پایین آمده‌است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری