امروز سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

انتقاد سناتور ارشد آمریکایی از عملکرد دولت بایدن در برابر ایران

کد خبر: 339085
زمان انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳ بعد از ظهر -
8 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگبه نقل از وبگاه فوربز، لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی در جلسه استماع با حضور آنتونی بلینکن، لوید آستین و جینا رایموندو، وزرای خارجه، دفاع و تجارت آمریکا با انتقاد از وزیر امور خارجه آمریکا که چرا چین را به دلیل حمایت‌های نظامی ادعا شده از روسیه در جنگ اوکراین تحریم نمی‌کند، از وزیر تجارت آمریکا پرسید: آیا می‌دانستید که در آمد نفتی ایران با وجود آن که ذیل قوانین آمریکا کشوری حامی تروریسم است و تحت تحریم قرار دارد، در ماه گذشته ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است؟
گراهام در پاسخ به تایید این موضوع از سوی رایموندو، گفت: بله، هر ماه ۲۰ درصد افزایش داشته است و دلیل آن چین است؛ بنابراین، این ایده که ما یک سیاست قوی در زمینه چین داریم، مزخرفی بیش نیست. چراکه بودجه موجب ایجاد بازدارندگی در قبال چین نخواهد شد بلکه اراده ما برای ایستادگی در برابر افرادی مانند چین است که بازدارندگی ایجاد می‌کند. به همین دلیل است که فکر می‌کنم واقعا دچار دردسر شده‌ایم.
ایرانی‌ها با وجود تحریم‌ها، به جای این که پول کمتری داشته باشند، در حال به دست آوردن درآمد بیشتری هستند و چین بزرگ‌ترین دلیل آن است و ما هم هیچ غلطی برای جلوگیری از آن نمی‌کنیم.
گراهام مانند بیشتر قانون‌گذاران هم‌حزبی خود با مطرح کردن ادعاهایی همچون «نقش ثبات‌زدای منطقه‌ای»، «حمایت از تروریسم» علیه ایران و وجود اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای آن همواره از به کار بستن دیپلماسی در قبال ایران ابراز نارضایتی کرده و خواستار در پیش گرفتن سیاست تحریم‌ها بوده‌اند.
گراهام از مخالفان توافق هسته‌ای بوده است که دولت آمریکا در سال ۲۰۱۸ در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد. با اجرایی شدن این توافق، ایران در ازای لغو تحریم‌ها متعهد شد که برنامه هسته‌ای خود را محدود کند.
۳۱۰۳۱۰

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری