امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

در ۲ دهه گذشته، میزان مرگ در سیاه‌پوستان در آمریکا ۱.۶ میلیون تن بیشتر از سفیدپوستان بوده است

کد خبر: 338768
زمان انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۴ بعد از ظهر -
6 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


مطالعه جدید مجله انجمن پزشکی آمریکا نشان داد، طی ۲۲ سال گذشته مرگ و میر در بین سیاه‌پوستان در آمریکا ۱.۶۳ میلیون بیشتر از مرگ و میر در بین سفیدپوستان بوده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این گزارش که روز سه‌شنبه منتشر شد همچنین نشان داد، سیاه‌پوستان آمریکا به خاطر نرخ بالای مرگ و میرشان در این دوره، بیش از ۸۰ میلیون سال از زندگی را در ۲۲ سال گذشته در مقایسه با سفیدپوستان از دست داده‌اند.
در این گزارش آمده است: بیماری قلبی بالاترین دلیل مرگ بوده و سرطان به ویژه در مردان عامل اصلی اختلافات در مرگ و میرهای بیش از حد بوده است.
این تحقیق از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۲۰ میلادی انجام شد و نشان داد که روند نرخ مرگ و میر تا سال ۲۰۲۰ میلادی هنگامی که پاندمی کرونا آغاز شد، رو به بهبودی بود.
در ادامه این مطالعه آمده است: پس از یک دوره پیشرفت در کاهش نابرابری‌ها، پیشرفت‌ها متوقف شدند و اختلافات میان جمعیت سیاه‌پوستان و جمعیت سفیدپوستان در سال ۲۰۲۰ میلادی برتر شد. در سال ۲۰۲۰ میلادی بالاترین نرخ مرگ و میز مازاد براساس سن در بین مردان سیاه‌پوست، مربوط به مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا بود به طوری که از هر ۱۰۰ هزار تن ۸۰ درصد بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.
طبق این گزارش، پاندمی کرونا پس از بیماری قلبی دومین علت اصلی مرگ و میر در بین زنان سیاه‌پوست بود.
دکتر هارلان کرومهولز، نویسنده این مطلب در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌بی‌اس نیوز گفت: پاندمی کرونا ما را به موقعیتی بازگرداند که در آن بهتر از ۲۰ سال پیش نبودیم. اینها مرگ و میرهای قابل اجتناب بودند و این فقط به ما بستگی دارد که جامعه را به گونه‌ای شکل دهیم که پاسخگوی نیازهای این جامعه باشد و بتوانیم تعهد خود را برای از بین بردن این نابرابری‌ها تشخیص دهیم.
وی افزود: نژاد یک ساختار اجتماعی است، به این معنی که ریشه قوی در زیست شناسی ندارد.  
دکتر کرومهولز افزود: مردم به دنیا نمی‌آیند با این پیش فرض که عمر متوسط زندگی‌شان قرار است کوتاه‌تر شود. بلکه این طول عمر براساس محل زندگی، بیماری‌هایی که در معرض‌شان قرار می‌گیرند و شیوه‌ای که سیستم خدمات درمانی صرفا به خاطر نژادشان با آنها رفتار می‌کند، تعیین می‌شود.
مجله انجمن پزشکی آمریکا همچین تاکید کرد که این یافته‌ها لزوم ارزیابی پیشرفت‌ها را نشان می‌دهد و برای پایان دادن به اختلاف میزان مرگ و میر میان سیاه‌پوستان و سفید پوستان و همچنین ارتقا برابری سلامتی در آمریکا خواستار اقدامی جمعی شده است.
این مطالعه در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه جان میلیون‌ها تن دیگر و طول عمرشان در خطر است، استراتژی‌های جدید لازم هستند.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری