امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مذاکرات آمریکا و هند در مورد همکاری‌های امنیتی

کد خبر: 338049
زمان انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۵:۵۲ قبل از ظهر -
14 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا موسوم به پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات ارشد دفاعی ایالات متحده و هند گفتگوهای گسترده‌ای را با تمرکز بر عملیاتی کردن مشارکت امنیتی خود و توسعه مشترک سکوهای نظامی برگزار کردند.
در بیانیه پنتاگون آمده است: «گفتگوهای دو جانبه یک دستور کار بلندپروازانه از جمله همکاری صنعتی، به اشتراک گذاری اطلاعات، امنیت دریایی، و همکاری فناوری را پیش برد که نشان دهنده روابط دفاعی قوی و جامع بین ایالات متحده و هند است.»
در این بیانیه آمده است که «کالین کال»، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاست و «گیردار آرامانه»، وزیر دفاع هند، هفدهمین نشست گروه سیاست دفاعی ایالات متحده و هند در واشنگتن را به صورت دوجانبه برگزار کردند.
بر اساس این بیانیه، مقامات دو کشور همچنین در مورد همسویی مشارکت ایالات متحده و هند با سایر شرکت‌های همسو برای حفظ یک هند و اقیانوس آرام آزاد و ایمن صحبت کردند.
این دیدار بین مقامات دو کشور یک ماه پیش از سفر رسمی و دولتی «نارندرا مودی»، نخست وزیر هند به ایالات متحده در ماه ژوئن برگزار می‌شود.
پیشتر نیز رئیس جمهور آمریکا در سخنانی با بلندپروازی درباره روابط آمریکا و هند گفته بود: واشنگتن و دهلی نو شرکایی هستند که جایگزین نخواهند داشت.
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در این ارتباط گفت که ایالات متحده و هند از نظم بین المللی دفاع می‌کنند. این پیام بایدن به هند در بیانیه‌ای و به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال این کشور صادر شد. بایدن در بیانیه خود گفت: هند و آمریکا شرکای مطمئنی هستند و مشارکت استراتژیک آن‌ها مبتنی بر تعهد مشترک به حاکمیت قانون و ارتقای آزادی و کرامت انسانی است.
به گفته بایدن، در سال‌های آینده هند و آمریکا به عنوان دو کشور دو دموکراتیک برای دفاع از نظم مبتنی بر قوانین، صلح، رفاه و امنیت بیشتر برای مردم و کمک به پیشبرد یک هند و اقیانوس آرام آزاد و باز در مقابله با چالش‌ها در کنار هم خواهند ایستاد. بایدن در ادامه همچنین به حضور جامعه مهاجر هندی در آمریکا نیز اشاره کرد و در این ارتباط گفت: ایالات متحده خانه حدود چهار میلیون هندی-آمریکایی است.
سفر پیش روی نخست وزیر هند به آمریکا در حالی انجام می‌شود که سال گذشته نیز در اواخر پاییز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سفری رسمی به دهلی نو رفته بود. همچنین پاییز دو سال پیش نیز، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید میزبان نارندرا مودی، نخست وزیر هند شده بود.

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری