امروز پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

آمادگی پذیرایی از دو میلیون زائر حرم امام (ره) در ۱۴ خرداد

کد خبر: 348693
زمان انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱ بعد از ظهر -
7 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرنگار مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در سومین نشست ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام (ره) که در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، در خصوص آخرین هماهنگی‌ها برای برگزاری مناسب مراسم سالگرد حضرت امام (ره)، گفت: معرفی حضرت امام (ره) به دنیا امری مستمر و دائمی است و همه تشنه معرفی ایشان هستند.
وی افزود: حضرت امام (ره) ایده‌هایی ارائه دادند و اتفاقاتی با وجود ایشان رقم خورد که برگ جدیدی از تاریخ محقق شد و نیز می‌توان گفت نقطه عطفی از تاریخ شکل گرفت.
وحیدی اظهارداشت: مردم، آزادی و عزت خود را مرهون حضرت امام (ره) می‌دانند و با تأسی از اندیشه‌های امام (ره)، تاریخ ساز و مقتدر شده‌اند و امروز اگر ملت ایران پیشرو است، همه آن با تأسی از حضرت امام (ره) و ایده‌های ایشان است.
وزیر کشور ادامه داد: حضرت امام (ره)، دیکتاتوری و استعمار غرب را از کشور ایران دور کرد. ایشان سلطه نظام کمونیستی و نابودی آن و نیز زوال غرب را پیش بینی کردند.
وی خاطرنشان کرد: بهترین دلیل دنیای ظلمانی و شیطانی برای دشمنی با حضرت امام (ره)، این است که امام (ره) ایده اسلام ناب را معرفی کرد و دشمنان نابودی خود را در آن می‌بینند.
وزیر کشور با اشاره به اینکه دشمنان، همچنان دشمنی‌های اخلاقی و علیه بشریت خود را اعمال می‌کنند، تاکید کرد: دل‌های پاک مردم و ملت‌های آزاده و نه فقط دل‌های مسلمانان به دنبال حضرت امام خمینی (ره) هستند.
وی ضمن تشکر از تولیت حرم حضرت امام (ره) و نیز ستاد بزرگداشت امام خمینی (ره)، خاطر نشان ساخت: امسال مانند هر سال با حضور مقام معظم رهبری برنامه‌ها شور و حماسه خواهد یافت.
وی ادامه داد: حجم زیادی خواستار حضور در مراسم سالگرد هستند اما امکانات مجموعه دستگاه‌های ما از جمله در حمل و نقل محدودیت‌هایی دارد لذا مجبور شدیم برای حضور عزیزان از همه استان‌ها سهمیه در نظر بگیریم.
وحیدی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مراسم سی و چهارمین مراسم سالگرد حضرت امام خمینی (ره)، گفت: طبق گزارش‌های دستگاه‌ها همه امکانات و تدابیر برای پذیرش مهمانان آماده است. آمادگی‌هایی که در حرم و جماران شکل گرفته و تلاش‌های خوبی از سوی قرارگاه شهید فهمیده عزیزان در راهور، فراجا، ارتش، وزارت بهداشت، وزارت نیرو، دستگاه‌های تبلیغی، وزارت ارشاد، صدا و سیما، ستاد ائمه جمعه، شورای تبلیغات انجام شده که از همه آنها تشکر می‌کنم.
وزیر کشور با اشاره به تعداد زائران مراسم سالگرد حضرت امام در سال جاری تصریح کرد: شرایط و آمادگی لازم برای پذیرایی دو میلیون نفر صورت گرفته است.
وی افزود: همه این کارها در برابر وظیفه ما برای بزرگداشت یاد حضرت امام کم است ولی آنچه انجام می‌شود در حد امکانات ما است و ان‌شاالله در چند روز آینده همه چیز بخوبی پیش خواهد رفت.
وحیدی با اشاره علاقه بسیار مردم به امام خمینی (ره)، گفت: این یک حماسه فرهنگی است که بعد از ۳۴ سال مردم علاقه و تمایلشان به حضرت امام (ره) روز به روز بیشتر می‌شود.این عمق رابطه امت با امام را نشان می‌دهد.
وزیر کشور با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای کمرنگ کردن یاد و خاطره امام، اظهار داشت: دشمنان تلاش کردند یاد امام را کمرنگ کنند اما با رهبری، مقام معظم رهبری و میدان داری ایشان و نیز حضور مردم، یاد و نام امام جاری است.
وی اذعان داشت: از خدا می‌خواهم ما را از رهروان صدیق آن امام بزرگوار قرار دهد و انقلاب با رهبری انقلاب همچنان پیش برود و پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن امام عصر (عج) برسد.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری