امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مراقب کلاهبرداری با عنوان فروش سوالات امتحانی باشند

کد خبر: 347709
زمان انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۲:۵۰ قبل از ظهر -
14 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

رییس پلیس فتا استان سمنان در خصوص کلاهبرداری با عنوان فروش سوالات امتحانی به شهروندان هشدار داد – سرهنگ محمد رضا فداییان شامگاه ۵ خردادماه با اشاره به در پیش بودن فصل امتحانات و کلاهبرداری ها در این مواقع اظهار کرد: برخی افراد سودجو با ترفندهایی مانند فروش سوالات امتحان نهایی و .

نسبت به کلاهبرداری از دانش آموزان و خانواده هایشان اقدام می کنند .
وی افزود: افراد سودجو با طرح قیمت های بسیار ارزان برای فروش سوالات اقدام به هدایت کاربران به صفحات جعلی کرده و از این طریق حساب بانکی آنها را خالی می کنند .
همچنین ممکن است در مواردی سوالات تقلبی را به دانش آموزان فروخته و این افراد با این تصور که سوالات را دریافت کرده اند ، از مطالعه دروس خود خودداری کرده و در امتحانات دچار مشکل شوند .
سرهنگ فداییان ادامه داد: در مواردی هم این احتمال وجود دارد که افراد سودجو اقدام به انتشار فایلهایی در فضای مجازی کرده و ادعا می کنند که حاوی سوالات امتحانی است، اما این فایل ها در واقع حاوی بدافزار بوده و پس از دانلود و اجرا ، اطلاعات شخصی کاربران را به سرقت می برد .
این مقام انتظامی استان به دانش آموزان و خانواده های آنان توصیه کرد: به هیچ عنوان فریب چنین ادعاهایی را نخورند ، چرا که به گفته مسئولان آموزش و پرورش سیستم نظارت و ضریب امنیت امتحانات نSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری