امروز یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

نیروهای مسلح صربستان در بالاترین سطح آمادگی رزمی باقی خواهند ماند

کد خبر: 348591
زمان انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۴ بعد از ظهر -
14 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، شورای امنیت ملی صربستان امروز شنبه اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور به دلیل خشونت علیه صرب ها در کوزوو تا اطلاع ثانوی در بالاترین سطح آمادگی رزمی باقی خواهند ماند.
به گزارش آناتولی، این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که صربستان دیروز جمعه به ارتش خود دستور داد تا مرز با کوزوو پیشروی کند و از ناتو خواست فورا خشونت علیه صرب های محلی در کوزوو را متوقف کند.
کوزوو دارای جمعیت صرب قابل توجهی به ویژه در شمال، نزدیک مرز با صربستان است.
اکثر کشورهای عضو سازمان ملل متحد، از جمله آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان و ترکیه، کوزوو را پس از اعلام استقلال از صربستان در سال ۲۰۰۸ به عنوان کشور جداگانه به رسمیت شناختند. با این حال، صربستان همچنان آن را سرزمین خود می‌ داند.
این در حالیست که پس از اقدامات یک جانبه پریشتینا، الکساندر ووچیچ، رئیس جمهور صربستان دیروز (جمعه) به‌دلیل تشدید تنش در کوزوو و متوهیا، ارتش بلگراد را به حالت آماده‌ باش حداکثری درآورد. وی همچنین از ناتو خواست تا «فورا خشونت علیه صربستانی‌های ساکن کوزوو و متوهیا را متوقف کند.»
به‌ دنبال اقدام مقامات پریشتینا مبنی بر انتصاب افراد آلبانی‌ تبار به عنوان شهردار در شهرهای شمالی صربستان، تنش‌ ها در کوزوو بالا گرفت. معترضان تلاش کردند تا شهردار آلبانیایی‌تبار شهر «زوکان» را از ورود به دفترش منع کنند. این فرد بعد از انتخاباتی که ساکنان صرب‌ کوزوو آن را تحریم کردند، به عنوان شهردار انتخاب شد.

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری