امروز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

برنج ۵۰ هزار تومانی ایرانی در انبار؛ دولت به دنبال واردات برنج ۷۰ هزار تومانی

کد خبر: 351924
زمان انتشار: ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۸ بعد از ظهر -
7 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : خانه ملت: نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس، گفت: کشاورزان حتی رضایت دارند محصول خود را با قیمتی حدود ۵۰ هزار تومان به دولت تحویل دهند درحالی که هر کیلوگرم برنج با قیمت ۷۰ هزار تومان وارد کشور می‌ شود.
علی بابائی کارنامی نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی، در خصوص برنج باقی مانده روی دست کشاورزان، گفت: درحال حاضر یک میلیون تن برنج در استان مازندران دپو شده و با تداوم روند فعلی دچار خسارت و آسیب می‌شود و دولت برای آن برنامه‌ای ندارد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: نسبت به عملکرد آقای مخبر در زمینه خرید برنج‌های باقی مانده روی دست کشاورزان نقد جدی داریم زیرا علی‌رغم تذکرات نمایندگان خصوصا نمایندگان استان مازندران در مجلس اقدام خاصی انجام نداد و برنامه حمایتی از آنها ارائه نکرد.
وی با اشاره به اینکه دولت باید برنج های باقی مانده روی دست کشاورزان را با قیمت کارشناسی حداقل ۴۳ هزار تومان خریداری کند، ادامه داد: کشاورزان توقع خرید محصول خود با قیمت بالا را ندارند، هرچند با وجود تورم، فروش این محصولات با قیمت ۷۰ هزار تومان نیز صرفه اقتصادی ندارد. کشاورزان نگران از بین رفتن برنج های برداشت شده هستند.
بابائی کارنامی با بیان اینکه حدود یک ماه دیگر فصل برداشت برنج آغاز می‌شود و اگر تا آن زمان برنج‌های موجود در انبارها تعیین تکلیف نشوند کشاورزان با مشکل مواجه می‌شوند، تصریح کرد: کشاورزان رضایت دارند محصول خود را با قیمتی حدود ۵۰ هزار تومان به دولت تحویل دهند این درحالی است که هر کیلوگرم برنج با قیمت ۷۰ هزار تومان وارد کشور می‌شود، متوجه این سیاست دولت نمی‌شوم.
نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همواره در فصل برداشت به مدت ۵ ماه واردات برنج متوقف می‌شد اما متاسفانه سال گذشته این ممنوعیت اعمال نشد، عنوان کرد: دولت باید مردادماه سال گذشته برنج پرمحصول را از کشاورزان خریداری می‌کرد.
وی با بیان اینکه دولت در دوسال بیشترین زیان و ضرر را به باغداران مرکبات و برنجکاران استان‌های شمالی وارد کرد، گفت: دولت اگر فعلا ۱۰۰ هزار تن برنج را از کشاورزان خریداری کند باقی مانده محصولات نیز به فروش می‌رسد.

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری