انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ازسرگیری درگیری‌ها در سودان/نقشه‌راه اتحادیه آفریقا برای حل بحران

کد خبر: 352976
زمان انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۶ بعد از ظهر -
8 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگشبکه الجزیره درباره جزئیات نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران و درگیری های خشونت آمیز در سودان اعلام کرد که این اتحادیه بر تسهیل روند رساندن کمک های بشردوستانه به دست شهروندان سودانی به شکل فوری از طریق گذرگاه‌های هوایی، زمینی و دریای تاکید کرد.
طبق این گزارش، یکی دیگر از بندهای نقشه راه اتحادیه آفریقا برای حل و فصل بحران سودان؛ مشارکت کردن تمامی طرف‌ها و احزاب سودانی و غیرنظامیان در گفت‌وگوها است.
الجزیره همچنین گزارش داد که طبق این نقشه راه، یک ساز و کار گسترده بین المللی هماهنگی اقدامات برای حل و فصل بحران را بر عهده خواهد داشت.
طبق این نقشه راه، سازوکار گسترده بین‌المللی در سودان همچنین مانع مداخلات خارجی در امور داخلی سودان خواهد شد.
اتحادیه آفریقا درحالی به نقشه راهی برای حل و فصل بحران سودان دست یافته است که منابع خبری بعد از ظهر امروز خبر از آغاز دوباره درگیری‌های پراکنده در مناطق مختلف این کشور دادند.
خبرنگار شبکه الجزیره در سودان در این باره اعلام کرد حملات توپخانه‌ای شدیدی میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع این کشور در شمال شهر ام درمان و همچنین غرب خارطوم شکل گرفته است.
درگیری های مسلحانه و خشونت آمیز در سودان در حالی امروز ادامه داشته است که روز دوشنبه، ارتش سودان به فرماندهی «عبدالفتاح البرهان» و نیروهای پشتیبانی سریع به فرماندهی محمد حمدان دقلو (حمیدتی) آتش‌بس در این کشور را برای پنج روز تمدید کردند.
این آتش بس در پی مذاکرات دوطرف درگیر در جده سودان صورت گرفت اما امروز چهارشنبه خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک سودانی گزارش داد که ارتش سودان مشارکت خود در مذاکرات جده را به حالت تعلیق درآورده اصست.
آتش بس تاکنون بارها در سودان اعلام شده اما به طور روزانه توسط طرف‌های درگیر در این کشور نقض شده است.
۳۱۰۳۱۰Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری