انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

زاخارووا: انگلیس برای اوکراین مزدور استخدام می‌کند/ نابودشان می‌کنیم

کد خبر: 352711
زمان انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۵ بعد از ظهر -
8 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت که این وب‌سایت کاریابی که «ادزونا» نام دارد، یک شرکت خصوصی است و در نتیجه تمامی مسئولیت محتواهای منتشرشده را بر عهده دارد.
او گفت: هیچ شکی نیست که سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس به‌احتمال زیاد پشت این اقدام قرار دارند. آن‌ها پول مالیات‌دهندگان خود را در این وب‌سایت‌ها به استخدام «سرباز مزدور» برای اوکراین اختصاص می‌دهند.
زاخارووا گفت که لندن از مدت‌ها پیش برای حمایت از اوکراین از مزدوران نظامی استفاده می‌کند و به اظهارات لیز تراس، نخست‌وزیر سابق انگلیس اشاره کرد که از تمامی کسانی که می‌خواهند برای اوکراین بجنگند حمایت خواهد کرد.
این سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: از این نظر، ما باید یادآوری مجدد کنیم که هر نوع فعالیت مسلحانه علیه سربازان روسیه با سرکوب فوری مواجه شده و گروه‌های مزدوران خارجی و داوطلبان نابود خواهند شد.
به گفته زاخارووا، «همه می‌دانند که مزدوران نظامی بسیاری برای اوکراین می‌جنگند و از طریق بسترهای دیجیتال جذب شده‌اند.»
او گفت: این دام برای شهروندان کشورهای عربی هم گسترده شده است. وجود «منطقه خاکستری» در برخی از این کشورها که توسط حاکمان قانونی اداره نمی‌شوند، حضور فعال گروه‌های تروریستی و مشکلات مزمن اجتماعی-اقتصادی باعث شده تا این کشورها به بستر مناسبی برای استخدام مزدور نظامی برای اوکراین تبدیل شوند.
زاخارووا از همه خواست تا با تلاش‌های بریتانیا برای استخدام این نیروها مقابله کنند و لندن را به این متهم کرد که برای جنگ اوکراین «گوشت دم توپ» می‌خواهد.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری