انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

۲۶ پایانه بندری کشور به بخش خصوصی واگذار شد

کد خبر: 353017
زمان انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۸ بعد از ظهر -
7 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ

ایسنا/بوشهر رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: از سال ۸۲ به عنوان زمان آغاز طرح واگذاری پایانه‌های بندری به بخش خصوصی، تاکنون ۲۶ پایانه بندری اعم از پایانه‌های کانتینری، جنرال کارگو و غلات به بخش خصوصی واگذار شده است.
علیرضا آذرباد چهارشنبه ۱۰ خرداد در نشست تخصصی حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بندر بوشهر اظهار کرد: این واگذاری ها در اجرا اصل ۴۴ قانون اساسی است که همچنان این روند در بنادر کشور تداوم دارد.
وی بیان کرد: اکنون ۱۸ شرکت کار راهبری پایانه‌های عملیاتی بنادر را بر عهده دارند که این پایانه‌ها عملیات باربری و انبارداری در بنار جنوب و علاوه بر این‌ها خنکاری در بنادر شمالی را بر عهده دارند.
رئیس اداره امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در فرایند واگذاری پایانه‎‌های بندری به بخش خصوصی تمامی فعالیت‌‍‌های تصدی گری در قالب قرارداد به بخش خصوصی واگذار شدند که این روند به ارتقا کیفیت خدمات بندری و رضایت مندی مشتریان منتج شده است.
آذرباد افزود: در این قراردادها سعی شده تا تمامی الزام‌ها برای انجام بهینه خدمات بندری پیش بینی شود.
وی گفت: نظارت بر اجرای دقیق مفاد و تعهدات بخش خصوصی در قراردادهای بندری و ارزیابی عملکرد آنها از اهم موضوع‌های است که به بهبود ارائه خدمات منجر شده است.
آذرباد ادامه داد: مشتریان بندری اکنون با بخش خصوصی روبرو هستند که سازمان بنادر و دریانوردی به سهم خود هموار تلاش دارد قراردادها به نحوی تنظیم شود که رضایت مندی حداکثری مشتریان سازمان تامین شود.
وی اضافه کرد: این قراردادها هر ساله موردبازنگری قرار می‌گیرد تا با نظارت دقیق بر مفاد این قراردادها با رویکردی برد – برد خدمات بندری به بهترین نحو ممکن محقق شود و سوانح و چالش‌ها به کمترین میزان ممکن برسد.
آذرباد تصریح کرد: در حوزه خدمات بندری، از حیث کنترل و نظارت بر رعایت استانداردها و شناسایی انحراف احتمالی بسیار مهم و ضرورتی اجتناب ناپذیر است چراکه در غیر این صورت اختلال جدی در فعالیت‌ها رقم می‌خورد.
در این نشست تخصصی دکتر هاشمی در تشریح دستور العمل های حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک توضیحاتی برای حاضران ارائه کرد.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری