امروز سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مشاور امنیت ملی آمریکا برای «حمله دیپلماتیک» به روسیه به دانمارک می‌رود

کد خبر: 366346
زمان انتشار: ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۵ بعد از ظهر -
8 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


مشاور امنیت ملی آمریکا طی روزهای آینده به درخواست دولت اوکراین، به دانمارک سفر خواهد کرد تا با نماینده کشورهای در حال توسعه‌ای که حمله روسیه به اوکراین را محکوم نکرده‌اند، دیداری داشته باشد؛ اقدامی که روزنامه فایننشال تایمز آن را “حمله دیپلماتیک” کاخ سفید می‌خواند.
به گزارش ایسنا، روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابعی آگاه گزارش داد، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا قبول کرده تا در نشستی در کپنهاگ با حضور مقاماتی از هند، برزیل و آفریقای جنوبی شرکت کند.
یکی از این منابع گفته است که لیست شرکت‌کنندگان در این نشست هنوز نهایی نشده و امکان دارد تا پیش از آغاز این نشست تغییراتی در این خصوص اعمال شود.
همزمان با اینکه مقامات اوکراینی اذعان کردند ضدحمله این کشور آن طور که انتظار داشته‌اند، پیش نمی‌رود، این نوع “حمله دیپلماتیک” کاخ سفید از طریق سفر سالیوان به دانمارک انجام خواهد شد. مقاماتی از ترکیه و احتمالا چین در این نشست مذکور شرکت خواهند کرد.
یکی از منابع آگاه گفت، به دنبال درخواست اوکراین، واشنگتن کشورهایی نظیر چین، هند، برزیل، ترکیه و آفریقای جنوبی را نسبت به شرکت در این نشست تشویق می‌کند.
همچنین فایننشال تایمز گزارش داد که ویکتوریا نولاند، مقام شماره سه وزارت خارجه آمریکا و معاون وزیر خارجه این کشور در امور سیاسی به همراه سالیوان به دانمارک سفر خواهد کرد. گفته شده که یکی از مقامات ارشد اتحادیه اروپا نیز سفر می‌کند.
کاخ سفید از انتشار جزئیات این سفر خودداری کرده است.
هند، برزیل، چین و آفریقای جنوبی – از جمله اعضای گروه بریکس – از اعمال تحریم‌های غربی علیه مسکو خودداری کرده‌اند و برعکس، از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین، این کشورهای مذکور حمایت‌های مختلفی از کرملین کرده‌اند.
یکی از افراد مطلع نسبت به نشست کپنهاگ گفت: اطلاعاتی مبنی بر حضور یک مقام عالی‌ رتبه از سوی چین وجود ندارد اما شاید یک مقام رده پایین از این کشور برای رصد گفت‌وگوها شرکت کند.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری