امروز سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

اجرای سند تحول قضایی در نظام تولید امیدآفرین است

کد خبر: 367513
زمان انتشار: ۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۶ بعد از ظهر -
6 بازدید

[ad_1]
به گزارش آنلاین بلاگ


ایسنا/فارس رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اجرایی شدن سند تحول قضایی در نظام تولید زمینه‌ساز امیدآفرینی خواهد شد.
محمدجواد عسکری در دیدار با رئیس‌کل دادگستری فارس نسبت به اهمیت اجرایی شدن سند تحول قضایی، تبیین دستاوردهای دستگاه قضا و تداوم مانع‌زدایی‌ها در بخش کشاورزی و دامپروری تاکید کرد.
به نقل از دفتر نماینده مردم داراب و زرین دشت، عسکری همچنین با تاکید بر اینکه نقش‌آفرینی دستگاه قضا در توسعه کشور غیرقابل انکار است، گفت: با توجه به قرارگیری در آستانه شهادت مظلومانه آیت‌الله بهشتی به عنوان معمار و چهره‌ ماندگار دستگاه قضایی باید نسبت به اهمیت جایگاه این قوه در نظام مدیریتی کشور دستاوردهای مطلوب این مجموعه را به شکل درستی تبیین کرد.
عسکری با اشاره به اینکه جهاد تبیین باید یکی از اولویت‌های مدیریتی قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی باشد، ادامه داد: بیان دستاوردها باید در قالب یک دستورالعمل مورد توجه تمامی دستگاه‌های نظام باشد تا با ارائه آن به مردم، شرایط و زمینه‌های لازم برای امیدآفرینی در جامعه نیز فراهم بشود.
او در رابطه با اهمیت اجرایی شدن سند تحول قضایی به عنوان یک برنامه ملی در دستگاه قضایی اشاره و اظهار کرد: اجرای این سند در نظام مدیریتی ما تحول ایجاد خواهد کرد که انتظار مجلس از قوه قضاییه نسبت به تحقق کامل اهداف و اجرای گام‌به‌گام این برنامه ملی است تا بتوانیم از حمایت‌های بیشتر این مجموعه در عرصه‌های مدیریتی بهره‌مند باشیم‌.
نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی ظرفیت دستگاه قضایی را در تمامی عرصه‌ها به ویژه در زمینه تولید مطلوب ارزیابی کرد و گفت: دستگاه قضایی یکی از پایه‌های مانع‌زدایی در توسعه اقتصادی و رشد تولید محسوب می‌شود که تاکنون با نگاه و اقدام مثبت این قوه چه در سطح ملی و چه در سطوح مختلف استانی و محلی نیز ما شاهد نقش‌آفرینی قابل توجه‌ای بوده‌ایم.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس ظرفیت این استان را در تولید محصولات کشاورزی منحصربه‌فرد اعلام و اظهار کرد: با توجه به تنوع اقلیمی و ظرفیت‌های خاص تولید در بخش کشاورزی بایستی در قالب برنامه‌های توسعه‌ای نسبت به رشد اقتصادی تولیدمحور فارس تحول ایجاد شود.
عسکری یکی از برنامه‌های تحولی مجلس و دولت در بخش کشاورزی توسعه کشت‌های نوین معرفی و اضافه کرد: با توجه خشکسالی و اهمیت بکارگیری فناوری‌های نوین در بخش کشاورزی باید مسیر توسعه این حوزه را بر پایه کشت‌های جدید نظیر تولید محصولات گلخانه‌ای هدف‌گذاری کرد تا بتوان توان تولید ملی را با بکارگیری ظرفیت‌های ملی نیز ارتقاء داد.
این نماینده مجلس در پایان از دستگاه قضایی خواستار برخورد جدی با ترک‌فعل مدیران اجرایی و مرتبط با بخش کشاورزی و دامپروری شد و خاطرنشان کرد: انتظار مجلس از دستگاه قضایی مواجهه جدی با مدیران سهل‌انگار و بی‌تدبیر است که در این راستا امیدواریم همانند گذشته با ترک‌فعل مدیران نیز قاطعانه برخورد شود.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری